قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / برند متعلق به دین نباید در اثر دوگانه‌سازی تضعیف شود/ «حلال» یکی از زمینه‌های پرظرفیت و فراگیر برای وحدت اسلامی است
برند متعلق به دین نباید در اثر دوگانه‌سازی تضعیف شود/ «حلال» یکی از زمینه‌های پرظرفیت و فراگیر برای وحدت اسلامی است

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس:

برند متعلق به دین نباید در اثر دوگانه‌سازی تضعیف شود/ «حلال» یکی از زمینه‌های پرظرفیت و فراگیر برای وحدت اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حلال یکی از زمینه‌های پرظرفیت، فعال و فراگیر برای وحدت اسلامی است، گفت: وحدت متعلق به آن، در سه حوزه مهم «فقه حلال»، «برند حلال» و «زندگی ملموس حلال» انعکاس و حضور پیدا می‌کند.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در دیدار با احسان اووت، دبیر کل موسسه استانداردسازی و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی (اسمیک) خاطرنشان کرد: البته این به معنای دعوت به عدم رعایت احکام ویژه هر مذهب از سوی اتباع آن مذهب نیست؛ بلکه به این معنا است که چون اختلافات در برابر اشتراکات حجم محدود و کمتری دارد، لازم است مقررات حلال برای جهان اسلام بر پایه مشترکات تدوین شود.

وی تاکید کرد: اگر هنگام مقررات‌نویسی برای اسمیک، موارد اختلافی میان مذاهب مدیریت نشود و در فضایی بی‌توجه به برند مشترک اسلامی حلال، مقررات یک جانبه‌نگرانه شکل گیرد، وحدت و انسجام لازم برای حلال تحقق نمی‌یابد؛ طبعا این به ضرر پویایی و فعال بودن برند حلال است و اهمیت و برند بودن آن را تضعیف می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت بر حذر بودن از ایجاد دوگانه‌سازی حلال تحت عنوان حلال شیعی و حلال سنی گفت: حلال با پسوند اسلامی موجب قوت و اعتبار دین، و نماد و برندی برای امت اسلامی است.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تاکید بر اینکه یک برند متعلق به دین نباید در اثر دوگانه‌سازی تضعیف شود، در پایان خطاب به دبیر کل اسمیک گفت: خوشبختیم که شما با همکاری برخی از کشورها از جمله ایران اسلامی تلاش کردید تا حلال بر اساس فقه مشترک اسلامی، دارای مقرراتی جهانشمول و فراگیر شود.

در این دیدار احسان اووت ضمن اشاره به اهمیت حلال در جهان امروز، بر ضرورت وحدت اسلامی در زمینه حلال و حفظ این وحدت در وضع مقررات حلال توسط اسمیک تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics