قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / برگزاری درس «الفائق فی الاصول» در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خبرداد:

برگزاری درس «الفائق فی الاصول» در سال تحصیلی جدید

کتاب جدید درسی «الفائق فی الاصول» امسال به صورت آزمایشی جزء برنامه درسی رسمی حوزه قرار گرفته است و طلاب پایه نهم و دهم حوزه‌‌ می‌توانند درس الفائق را در سامانه آموزش انتخاب و ثبت نام کنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام و المسلمین رستم نژاد،‌ در مورد کتاب و درس جدید “الفائق فی الاصول” به سایت حوزه گفت: مجموعه فقه معاصر که متشکل از اساتید باتجربه و شناخته شده دروس خارج و تحت اشراف مدیریت حوزه‌های علمیه‌‌ می‌باشد یکی از برنامه‌های خود را تالیف کتب جدید فقهی و اصولی برای تدریس در دروس سطح و خارج قرار داده است.

 وی بیان داشت: این کتب در موضوعات جدیدی که کمتر به طور مستقل در کتب درسی اصولی و فقهی حوزه رایج است، تالیف خواهند گشت”.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه ادامه داد: پس از کسب موافقت مدیر حوزه‌های علمیه “جلد اول این مباحث در اصول به نام “الفائق فی الاصول” امسال به صورت آزمایشی جزء برنامه درسی رسمی حوزه قرار گرفته است و طلاب پایه نهم و دهم حوزه‌‌ می‌توانند درس الفائق را در سامانه آموزش انتخاب و ثبت نام کنند و در صورت موفقیت در امتحان کتبی درس الفائق فی الاصول ۳ نمره تشویقی به امتحان شفاهی کفایه در صورت کسب نمره حداقل ۱۲ افزوده‌‌ می‌شود.

رستم نژاد در پایان از عموم طلاب سطوح عالی دعوت نمود تا با حضور عالمانه در این دروس ضمن ارتقای علمی خویش در مسیر بالندگی هر چه بیشتر دروس حوزوی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مراجع معظم «دام ظلهم العالی» نیز‌‌ می‌باشد؛ همراهی شایسته‌‌ای داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics