خانه / آخرین اخبار / برگزاری همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» در دانشگاه فردوسی مشهد
برگزاری همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» در دانشگاه فردوسی مشهد

فراخوان همایش؛

برگزاری همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» در دانشگاه فردوسی مشهد

در اختتامیه سلسله نشست‌های آشنایی با آرا و اندیشه‌های علامه شهید سید محمدباقر صدر، استاد حوزه علمیه مشهد، صدرپژوه ایتالیایی و اقتصاددان فرانسوی از «شهید صدر» می‌گویند.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» اختتامیه سلسله‌ نشست‌های آشنایی با آرا و اندیشه‌های علامه شهید سید محمدباقر صدر دوشنبه ٢۴ اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

این سلسله‌نشسست‌ها در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری و به همت انجمن علمی تحول در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه تخصصی شهید صدر و انتشارات به‌نشر برگزار شده و روز دوشنبه اختتامیه این نشست‌ها با حضور اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار خواهد شد.

در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی الهی خراسانی (استاد سطوح عالی حزه علمیه خراسان و رئیس میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی) درباره «اندیشه‌های مغفول شهید صدر» به سخنرانی می‌پردازد.

همچنین دکتر رافائل مائوریلو (شرق‌شناس و صدرپژوه ایتالیایی) و دکتر ژولین پلیسیه (اقتصاددان فرانسوی و مترجم شماری آز آثار شهید صدر به زبان فرانسوی) در میزگرد تخصصی «شهید صدر؛ نمای بین‌المللی اندیشه شیعی» به بررسی جایگاه جهانی شخصیت و اندیشه شهید صدر و نقش این اندیشمند والامقام در آشنایی افکار جهانی با اسلام و تشیع می‌پردازند.

دکتر زهرا حائری (از شاگردان شهیده بنت‌الهدی صدر) نیز در این همایش با بیان خاطرات خود از شهیده بنت‌الهدی صدر اهمیت و ابعاد شخصیت این شهیده والامقام را تبیین می‌کند.

قابل ذکر است، در این نشست از جدیدترین ترجمه آثار شهید صدر نیز رونمایی خواهد شد. این آثار عبارت‌اند از فدک در تاریخ، پژوهشی درباره ولایت و پژوهشی درباره امام مهدی علیه‌السلام که به قلم حجت‌الاسلام و المسملین دکتر ابوالقاسم حسینی (ژرفا) به فارسی ترجمه شده‌‌اند. در حاشیه این همایش نیز نمایشگاه آثار شهید صدر بر پا شده و علاقه‌مندان می‌‌توانند آثار شهید صدر را با تخفیف ویژه همایش دریافت کنند.

بنابر گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر، این همایش ساعت ١٧ روز دوشنبه ٢۴ اردیبهشت در سالن اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود و حضور برای عموم علاقمندان آزاد است.

گفتنی است، گزارش سلسه نشست‌های برگزار شد، توسط «شبکه اجتهاد» منتشر شده است.

روش نظریه پردازی در علوم اجتماعی از دیدگاه «شهید صدر»/ حجت‌الاسلام سعید بهمنی

آزادی و قانون در حکومت از نگاه شهید صدر‌ (ره)/ حجت‌الاسلام مجتبی الهی خراسانی

در نگاه شهید صدر تفکیک حوزه‌های فقاهت و کارشناسی بی‌معناست/ دکتر علی سعیدی

برگزاری همایش «نابغه‌ای که نمی‌شناسیم» در دانشگاه فردوسی مشهد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative