قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / بزرگداشت مقام علمی «حجت‌الاسلام نظرپور» در همایش «نظام مالی اسلامی»
بزرگداشت مقام علمی «حجت‌الاسلام نظرپور» در همایش «نظام مالی اسلامی»

۱۴ بهمن‌ماه در قم برگزار می‌شود؛

بزرگداشت مقام علمی «حجت‌الاسلام نظرپور» در همایش «نظام مالی اسلامی»

همایش «نظام مالی اسلامی» به مناسبت بزرگداشت مقام علمی «حجت‌الاسلام محمدنقی نظرپور» ۱۴ بهمن ماه برگزار می‌‌‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین نظرپور دبیر «همایش نظام مالی اسلامی» در نشست خبری، اظهار داشت: مرحوم نظرپور متولد ۱۳۴۲ بودند و در هفتم بهمن ماه سال گذشته در سانحه تصادف در مسیر نجف و در حالی که قصد حضور در همایشی را داشتند به لقاءالله پیوستند.

وی با بیان اینکه استاد نظر پور از شخصیت‌های برجسته علمی بودند و ۸ کتاب و بیش از ۸۶ مقاله از خود بر جای گذاشتند، گفت: اهمیت کار وی این بود که با نگاه اسلامی به مسائل مالی و پولی کشور می‌پرداختند.

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه مفید ادامه داد: این شخصیت علمی در شورای فقهی بانک مرکزی، هیئت تحریره چندین مجله علمی و پژوهشی و مدیر گروه اقتصادی سازمان سمت عضو بودند.

وی با اشاره به اینکه مرحوم حجت الاسلام نظر پور بارها به عنوان پژوهشگر برتر در سطوح ملی و دانشگاه برگزیده شدند، تصریح کرد: رساله دکتری ایشان از رساله‌های برگزیده بود.

یوسفی با بیان اینکه این شخصیت علمی در عمر کوتاه خود شخصیت موفقی بودند وروز به روز بهتر می‌‌‌شدند، افزود: برخی ابزارهای بانکی و پولی که در کشور داریم مرهون زحمات ایشان است؛ وی عقد استثنا را به عنوان یک ابزار بانکی مطرح کردند و همچنین خدمات بزرگ دیگری داشتند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: فعالیت‌های ایشان عمدتا در حوزه مالی و پولی از منظر اسلام بود و در بحث توسعه نیز صاحب تالیف بودند، همچنین عنصر سرمایه اجتماعی که از مسائل مهم امروز کشور است و تا حدی مغفول مانده در قالب کتابی از سوی وی مورد توجه قرار گرفت.

دبیر علمی همایش نظام مالی اسلامی با بیان اینکه ایشان در کنار شخصیت ممتاز اخلاقی، فردی، جدی منظم، متواضع و مهربان و مورد احترام همه بودند تصریح کرد: دانشگاه مفید تصمیم گرفت تا در اولین سال ارتحال ایشان برای یادبود وی و با توجه به دغدغه و حساسیت ایشان در زمینه بانکداری و مسائل مالی، همایش نظام مالی اسلامی را برگزار کند.

وی مطرح کرد: در فرخوانی که انجام گرفت ۲۹ مقاله از شخصیت‌های مختلف علمی به دست ما رسید و ۲۲ مقاله از مجموعه مقالات منتشر می‌شود و ۹ مقاله در همایش ارئه می‌‌‌شود.

یوسفی تصریح کرد: این همایش روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در دانشگاه مفید(ره) برگزار و به مباحث بازارهای مالی و مسائل پولی و بانکی خواهیم پرداخت.

وی بیان کرد: در این همایش ولی الله سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی و مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسویان عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و عضو شورای فقهی بانک مرکزی و دکتراکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیرعلمی همایش نظام مالی اسلامی گفت: مراکز مختلفی چون بانک مرکزی، بورس، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه قم، انجمن اقتصاد ایران و انجمن اقتصاد حوزه، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس همچنین سازمان سمت در برپایی این همایش همکاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics