قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تأسیس مرکز فقهی ولایت جهت ارتباط با حوزه‌های اهل سنت در اندونزی
تأسیس مرکز فقهی ولایت جهت ارتباط با حوزه‌های اهل سنت در اندونزی

تأسیس مرکز فقهی ولایت جهت ارتباط با حوزه‌های اهل سنت در اندونزی

مرکز فقهی ولایت به همت مرکز اسلامی جاکارتا با هدف توسعه و نشر معارف فقهی و ارتباط با حوزه‌های اهل سنت در اندونزی تأسیس شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، مرکز اسلامی جاکارتا با هدف توسعه و نشر معارف فقهی و تبیین احکام و مسائل شرعی و همچنین به منظور زمینه‌سازی بستر گفتمانی فقه مقارن و ارتباط با حوزه‌های اهل سنت، اقدام به تأسیس مرکز فقهی ولایت کرده است.

طراحی وب‌سایت فقه، برگزاری دوره‌های آموزش فقه احکام به صورت حضوری و عملی و از طریق شبکه‌های مجازی، تولید بولتن فقهی به صورت هفته‌نامه، تولید کتاب‌های فقهی موضوعی براساس فتاوی مقام معظم رهبری، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و تخصصی فقهی و بررسی مسائل فقه مقارن با همکاری حوزه‌های علمیه اهل سنت از جمله فعالیت‌های این مرکز اعلام شده است.

با طراحی وب‌سایت فقه در این مرکز رساله‌های عملیه مقام معظم رهبری، کتاب‌های فقه مقارن و سؤال و جواب‌های فقهی بارگذاری خواهد شد و مقالات فقهی و پرسش و پاسخ به سؤالات شرعی از دیگر بخش‌های این وب‌سایت است.

بنابر گزارش تقریب، در بولتن فقهی نیز منتخب مسائل فقهی، مسائل فقهی مستحدثه و سؤال و جواب‌های فقهی مورد ابتلا مطرح خواهد شد.

اجتهاد یادآوری می‌شود، مرکز اسلامی جاکارتا از موسسات دینی شیعیان در اندونزی است و این مرکز در سال ۲۰۰۰ پایه‌گذاری شده است. ترجمه کتاب‌های آموزشی، کتابفروشی، برقراری کتابخانه، برگزاری جلسات دعای کمیل، عزاداری و کمک به مبلغان و طلاب بومی از فعالیت‌های این مرکز است. فعالیت‌های این مرکز با حمایت مجمع جهانی اهل بیت(ع) صورت می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics