قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تازه‌های کتاب؛ هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی
؛ هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی

تازه‌های کتاب؛ هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی

جدیدترین اثر پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با عنوان «هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی» به اهتمام حجت‌الاسلام سیدباقری چاپ و منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، با توجه به این‌که شناخت و فهم سنجیدۀ روش‌های جدید و بازخوانی، بازسازی و بازفهمی روش‌های بومی در مقایسه با روش‌های جدید، امری بایسته است، کتاب «هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی» به اهتمام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم سیدباقری استاد حوزه علمیه قم و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی بهمن‌ماه سال جاری چاپ و منتشر گردیده است.

این اثر تلاش دارد تا در رویکردی مقایسه‌ای به افقهای مشترک و افتراق اجتهاد و هرمنوتیک بپردازد و با بررسی مناسبات اجتهاد با دشواره‌های مرتبط با هرمنوتیک، زوایای پیدا و پنهان و ضعف و قوت آن را نشان دهد.

بنابراین گزارش، پویایی و تحول‌آفرینی در استنباطات سیاسی ـ اجتماعی و فهم روزآمد از متون دینی همراه با اصالت از ویژگی‌های اجتهاد است که شاید بتوان به تأثیر آن در روش اجتهاد، اهتمام ورزید.

چاپ اول کتاب «هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی» به ‌اهتمام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم سیدباقری از سوی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی در ۲۱۶ صفحه در قطع رقعی به قیمت: ۱۳۰۰۰۰ ریال، به تازگی منتشر شده است.

«راهکارهای عدالت اجتماعی در نظام اسلامی»، «عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال»، «فقه سیاسی شیعه: ساز و کارهای تحول در دوران معاصر»، «قدرت سیاسی از منظر قرآن کریم»، «اصلاح الگوی مصرف از منظر سیاسی» و «عدالت سیاسی» از دیگر آثاری علمی حجت‌الاسلام سیدباقری می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics