خانه / آخرین اخبار / تذکر آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی به رئیس جمهور
تذکر آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی به رئیس جمهور

تذکر آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی به رئیس جمهور

واکنش‌ها به سخنان جنجالی رئیس جمهور درباره ائمه(ع) همچنان ادامه دارد و پس از بیانیه جامعه مدرسین و پاسخ علما و اساتید حوزه به روحانی این بار نیز دو تن از مراجع تقلید با انتقاد از اظهارات رئیس جمهور، این سخنان را «مغالطه کاری» خوانده و تذکر دادند که معصومان(ع) «خط قرمز» ما هستند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه با بیان اینکه گفت‌وگوهای زیادی در این هفته درباره سخنان یکی از مسؤولان بود که چرا دامنه نقد را به معصومان(ع) نیز کشیده است که بعدا بخشی از آن تکذیب شد، گفت: نامه‌های زیادی ارسال شد و تماس‌های فراوانی به دفتر حاصل شد که چرا حریم معصومان(ع) شکسته شده و شما سکوت کردید، به آنها بیان شد که سکوت نمی‌کنیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: صرف نظر از این که محتوای کلام آن مسؤول چه بوده می‌گوییم معصومان(ع) خط قرمز ما هستند و معصوم بودن آنها از خطا و گناه از مسلمات مذهب ماست، چرا هنگامی که می‌خواهید مسئله نقد را به همه عمومیت دهید؛ به سراغ زمان معصومان می‌روید. به آنها بیان می‌شود کار به خط قرمز نداشته باشید که تفسیرهای مختلف داشته باشد و سر و صدا ایجاد شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم عنوان کرد: در این هنگام که نیاز شدید به وحدت داریم نباید سخنانی گفته شود که جامعه را ملتهب کند. شما بگویید که هیچ یک از مسؤولان معصوم نیستند و قابل نقد هستند؛ چه کار به زمان معصومان دارید که دردسر درست می‌کنید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین عنوان کرد: جلوگیری از گرانی، تولید کار برای جوانان به ویژه فارغ‌التحصیلان و اصلاح فضای مجازی و در دسترس قرار دادن فضای مجازی سالم از مهم‌ترین امور است.

آیت‌الله نوری ‌همدانی: انتقاد از ائمه (ع) معنا ندارد

آیت‌الله نوری ‌همدانی نیز با اشاره به مسئله مطرح‌شده در زمینه عصمت معصومان (ع) گفت: اینکه می‌توان از پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) انتقاد کرد مغالطه‌کاری است؛ آنها اجازه سؤال می‌دادند ولی انتقاد از آنها وجود ندارد؛ از آنها سؤال می‌شد و جواب می‌دادند پیامبر (ص) و ائمه (ع) معصوم هستند و انتقاد از آنها معنا ندارد.

معظم‌له عنوان کرد: فضلا و علمای حوزه پاسخ لازم را دادند، بنابراین در این زمینه مغالطه‌کاری نباید کرد. ائمه اطهار (ع) معصوم هستند و شکی در این موضوع نیست. اوصاف ائمه اطهار (ع) در زیارت جامعه کبیره از امام هادی (ع) ذکر شده است.

آیت‌الله نوری ‌همدانی با اشاره به مسائل داخل مملکت گفت: مسؤولان باید در زمینه حل مشکل گرانی، بیکاری و معیشت اقدام کنند و مردم باید وسعت و رفاه را در سفره خود مشاهده کنند. آمار، ارقام و الفاظ فایده ندارد؛ سال به سال گرفتاری مردم از نظر معیشت بدتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative