قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته تخصصی سطح چهار «فقه خانواده»
ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته تخصصی سطح چهار «فقه خانواده»

ویژه خواهران؛

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت رشته تخصصی سطح چهار «فقه خانواده»

مرکز تخصصی طوبی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با موافقت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، برای اولین بار در حوزه علمیه خراسان از خواهران طلبه دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه جهت دوره عالی (سطح ۴) رشته فقه خانواده ثبت نام به عمل می آورد.

به گزارش شبکه اجتهاد، «سطح چهار رشته فقه خانواده» که پس از مقطع تخصصی آغاز می‌گردد، که در آن قواعد حاکم بر روابط افراد خانواده، خانواده با سایر اشخاص و نهادهای اجتماعی را از منظر فقه بررسی و طی آن فراگیران به طور عمیق مباحث فقهی حوزه خانواده را به صورت استدلالی فرا می‌گیرند و توانایی پژوهش و پاسخ‌گویی به سؤال‌های موجود در این حوزه را کسب می‌کنند.

مزایای دوره عبارتند از: بهرمندی از اساتید برجسته استانی و کشوری؛ بهرمندی از پشتوانه‌های علمی مرکز تخصصی طوبی به عنوان طراح رشته فقه خانواده؛ بهرمندی از رویکرد پژوهش محور مرکز و حمایت ویژه از فعالیت های پژوهشی؛ بهرمندی هم‌زمان از امکانات آموزشی و پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خراسان.

شرایط اختصاصی: دارا بودن مدرک سطح سه تخصصی مرتبط با رشته تقاضا شده؛ اشتغال رسمی و تمام وقت به تحصیل در حوزه علمیه خراسان و عدم اشتغال به تحصیل در مراکز آموزش عالی دانشگاهی یا حوزوی؛ مگر برای دارندگان مجوز تحصیل همزمان از مرکز مدیریت؛ قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه علمی رشته مربوطه.

تبصره: افرادی که مدرک تحصیلی آنان مرتبط با رشته تخصصی سطح چهار نیست، برای ورود به رشته فقه خانواده لازم است دروس کفایه، رسائل و مکاسب یا حلقه ثالثه و فقه تمهیدیه مقطع تخصصی را گذرانده باشند و در غیر این صور ت لازم است پس از قبولی در رشته‌ی مربوطه کل کفایه الاصول و مکاسب را بعنوان پیش نیاز بگذرانند.

داوطلبان می‌بایست از طریق سامانه پذیرش به آدرس: Paziresh.dte.ir حداکثر تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. آزمون کتبی و مصاحبه حضوری متعاقبا اعلام خواهد شد. ضروری است داوطلبان محترم جهت کسب اطلاعات تکمیلی و روزآمد در طی مراحل جذب و گزینش نسبت به عضویت در کانال اطلاع رسانی «فقه خانواده مرکز تخصصی طوبی» در پیام رسان ایتا به نشانی: https://b2n.ir/x57766 اقدام نمایند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس:  ۳۲۲۳۶۳۳۶ داخلی ۳۰۲ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics