قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / ثبت‌نام داوطلبان حوزوی «رشته قضا» آغاز شد
سنجش و پذیرش مدارس و مراکز فقهی حوزه علمیه آغاز شد

فراخوان؛

ثبت‌نام داوطلبان حوزوی «رشته قضا» آغاز شد

ثبت نام جذب اختصاصی داوطلبان حوزوی تصدی منصب قضاء ویژه دارندگان مدرک کارشناسی حقوق و سطح سه و چهار حوزوی برای سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، ثبت نام جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضا در سال ۱۳۹۷ آغاز شد، بر این اساس سامانه ثبت نام اینترنتی جذب اختصاصی، بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه به نشانی www.qazahrm.ir قرار گرفته است.

طبق اعلام معاونت منابع انسانی قوه قضاییه داوطلبان، می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور و پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بصورت اینترنتی، نسبت به تکمیل مراحل ثبت نامی اقدام و در پایان، کد رهگیری ثبت نام را دریافت و نزد خود نگهداری نمایند و فرایند ثبت نام، تا قبل از دریافت کد رهگیری ناقص و بلااثر است.

گفتنی است، داوطلبانی که سابقه قبولی در مصاحبه علمی آزمون‌های گذشته (اعم از جذب عمومی، اختصاصی، مناطق محروم، شورای حل اختلاف و ….) داشته باشند و پرونده ایشان در مراحل مختلف از جمله آزمون شخصیت، گزینش و کارآموزی در جریان باشد، حق ثبت نام و شرکت در این فرایند را نخواهند داشت و چنانچه داوطلبی برخلاف این مقرره اقدام نماید، ثبت نام وی کأن لم یکن تلقی می‌گردد و وجه پرداختی به هیچ عنوان به وی مسترد نخواهد شد.

ثبت نام از ۱۷ مهر آغاز شده و مهلت آن از تاریخ شروع ثبت نام به مدت ۱۰ روز خواهد بود و در روز پنج شنبه مورخ ۹۷/۷/۲۸ پایان می‌پذیرد و این مهلت، تمدید نخواهد شد؛ ثبت نام، صرفاً به صورت اینترنتی و در مهلت مقرر صورت خواهد پذیرفت.

لازم به ذکر است، به ثبت نام‌های اشتباه ترتیب اثر داده نمی‌شود و هزینه پرداختی در این موارد، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد، همچنین، چنانچه فقدان شرایط داوطلب در هر یک از مراحل استخدامی معلوم شود، روند پیگیری پرونده بلافاصله متوقف خواهد شد.

شرایط عمومی لازم برای ثبت نام در این دوره علاوه بر لزوم داشتن تابعیت اصلی ایران، اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر، داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا برخورداری از معافیت‌های قانونی و یا عدم غیبت در خصوص مشمولان و همین طور داشتن حداقل ۲۲ و حداکثر ۴۰ سال تمام در روز ثبت‌نام عنوان شده است.

شرایط اختصاصی برای داوطلبان حوزوی به شرح ذیل است:

داوطلبان دارای مدارک تحصیلی حوزوی(یا حوزوی و دانشگاهی به صورت توأمان)، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه‌های ۴گانه آتی الذکر می‌توانند در مصاحبه علمی جذب اختصاصی شرکت نمایند. این موارد، حصری و غیر قابل تفسیر هستند و لذا لازم است داوطلبان قبل از مطالعه آن‌ها به تذکرات زیر توجه فرمایند:

گروه‌های ۴گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه علمی(حوزوی) به این شرح می‌باشند:

۱- دانش‌آموختگان سطح دو، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق با حداقل معدل ۱۶ مدرک کارشناسی

۲- دانش‌آموختگان سطح دو در گرایش حقوق و قضاء اسلامی، منوط به داشتن حداقل معدل ۱۶

۳- دانش‌آموختگان سطح سه در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی

۴- دانش‌آموختگان سطح چهار در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی

لازم به توضیح است، داوطلبان دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و حوزوی، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه‌های دو گانه آتی الذکر می‌توانند در مصاحبه تشخیصی جذب اختصاصی شرکت نمایند. در مصاحبه تشخیصی، محوریت با بررسی و ارزیابی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی داوطلب است. لذا لازم است داوطلبان واجد شرایط، در روز مصاحبه، شرحی از سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی(رزومه) خود را به انضمام مدارک مربوط(از جمله پایان نامه، مقالات و …) به همراه داشته باشند.

گروه‌های ۲گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه تشخیصی به این شرح می‌باشند:

۱- دانشجویان و دانش آموختگان دکتری تخصصی در گرایش‌های «حقوق خصوصی» و «حقوق جزا و جرم شناسی» از دانشگاهای گروه اول یا دوم که در سایت معاونت ذکر شده، مشروط به دارا بودن مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد گرایش‌های مذکور از دانشگاه‌های گروه اول یا دوم.

۲- دارندگان مدرک سطح سه یا چهار، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق

گفتنی است، مصاحبه علمی ثبت نام کنندگان از آبان ماه ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد. زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب به موجب تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد.

مواد امتحانی مصاحبه علمی برای داوطلبان حوزوی از میان برادران اولا اصول فقه: جلد یک کفایه الاصول(از ابتدای کتاب تا پایان المقصد الخامس) و ثانیا متون فقه(بیع مکاسب) و از خواهران الحلقه الثانیه شهید صدر و ۱۵ کتاب از شرح لمعه شامل: «قضاء، شهادت، متاجر، دین، رهن، ضمان، صلح، اجاره، وکالت، شفعه، وصایا، نکاح، حدود، قصاص و دیات» خواهد بود

لازم به ذکر است، داوطلبان حوزوی دارای مدرک سطح ۲ حوزوی و کارشناسی حقوق با معدل ۱۶ و بالاتر و همچنین دارندگان مدارک سطوح ۲، ۳ و ۴ حقوق و قضاء علاوه بر منابع حوزوی فوق به سؤالات حقوقی از جمله حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی و سؤالات جزایی از جمله حقوق جزای عمومی و اختصاصی و آیین دادرسی کیفری نیز پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics