قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / جلد دوم «سلونی قبل ان تفقدونی» به زیور طبع آراسته شد
جلد دوم «سلونی قبل ان تفقدونی» به زیور طبع آراسته شد

جدیدترین اثر آیت‌الله جوادی آملی؛

جلد دوم «سلونی قبل ان تفقدونی» به زیور طبع آراسته شد

کتاب ارزشمند «سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی، تحریر نهج البلاغه» به قلم حکیم متأله آیت‌الله جوادی آملی، به جامعه علمی و نخبگانی عرضه شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، تحریر نهج البلاغه آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با عنوان «سلونی قبل ان تفقدونی»، شرح و تبیین فقرات خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های نهج البلاغه است که معظم‌له این سلسله مباحث را از سال ۱۳۷۱ در خطبه‌های نماز جمعه شهر مقدّس قم آغاز نمود و اکنون نیز پس از قریب به سه دهه همچنان در روزهای پنجشنبه در درس‌ اخلاق، ادامه دارد.

این شرح ترتیبی نهج البلاغه از همان ابتدا مورد توجه جامعه علمی و نخبگانی و همچنین بخش‌‌های فرهیخته عمومی قرار گرفت و اکنون، انتظار جامعه حوزوی و دانشگاهی و همچنین عموم علاقه مندان به کسب معارف اهل بیت(علیهم السلام) در خصوص تدوین و انتشار این مباحث در قالب مجموعه مجلدات به قلم حضرت استاد، برآورده گردیده است که پیش بینی می‌شود این اثر گرانسنگ حدود ۲۲ مجلد باشد.

جلد نخست از این مجموعه فاخر، دربردارنده شرح و تحریر خطبه‌های ۱ تا ۱۵ نهج البلاغه توسط آیت‌الله العظمی جوادی آملی است که در ۶۷۱ صفحه آماده و منتشر شده است.

همچنین جلد دوم این مجموعه که دربردارنده شرح و تحریر خطبه‌‌های ۱۶ تا ۳۲ نهج البلاغه می‌باشد، در ۵۸۲ صفحه به زیور طبع آراسته گردیده است؛ علاقه مندان برای تهیه کتاب می‌توانند به سایت مرکز بین المللی نشر اسراء به آدرس www.nashresra.ir مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است؛ همزمان با هفته پژوهش، مراسم رونمایی از کتاب گرانسنگ «سلونی قبل ان تفقدونی» تحریر نهج البلاغه» در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌گردد.

این مراسم روز یکشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی به آدرس تهران، خیابان بزرگراه حقانی(غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو حقانی، بلوار کتابخانه ملی، سالن قلم برگزار خواهد شد.

بنابر گزارش اسراء، در این مراسم آیت‌الله مقتدایی، دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت‌الله محقق داماد سخنرانی خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics