قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حائری درگذشت + مختصری از زندگینامه
حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حائری درگذشت + مختصری از زندگینامه

حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حائری درگذشت + مختصری از زندگینامه

حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حائری، رئیس مؤسسه دائرة‌المعارف فقه اسلامی و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی سکته مغزی در بیمارستان ولی‌عصر(عج) قم درگذشت.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حائری، رئیس مؤسسه دائرة‌المعارف فقه اسلامی درپی سکته مغزی در بیمارستان ولی‌عصر(عج) قم درگذشت. حجت‌الاسلام ‌حائری از سه روز قبل به دلیل سکته مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ولیعصر(عج) بستری بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا حائری فرزند مرحوم سیدعلی اکبر یزدی اصل و داماد مرحوم آیت‌الله مشکینی در آذرماه ۱۳۳۰ در کربلا و در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود. وی مقدمات درس را در کربلا فرا گرفت و سپس برای گذراندن دروس خارج به نجف رفت. اساتید او در درس خارج عمدتاً آیت‌الله خویی، امام خمینی(ره) بودند و از شاگردان برجسته و ممتاز فقیه متفکر شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر (ره) به‌حساب می‌آمد.

این استاد محقق سالها در عرصه تحقیق و تدریس در زمینه علوم اسلامی و فقه اهل‌بیت، عمر گرامی خود را صرف کرد و همکاری و مشارکتی فعال در تدوین اثر برجسته دائرة‌المعارف فقه اسلامی داشت که گویای عمق فکری و منزلت علمی وافر آن مرحوم بود.

وی در سال ۱۳۹۲ به عضویت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درآمد و درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی، با حکم رهبر معظم‌ انقلاب، از نیمه اردیبهشت ماه ۹۸‌ عهده‌دار مسئولیت مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی شده بود.

سرانجام حجت‌الاسلام حائری صبح روز پنج شنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۸ در سن ۶۸ سالگی دعوت حق را لبيك گفت و به لقاء الله پیوست.

«تحریریه شبکه اجتهاد» رحلت این عالم محقق را به حوزه‌های علميه و بیت شریف ایشان تسلیت گفته و برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت الهی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

کلیک کنید: آرشیو دروس خارج اصول استاد سید علیرضا حائری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics