قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / حق استیلاد زوجین با استناد به سلطنت انسان و اعضای بدنش
حق استیلاد زوجین با استناد به سلطنت انسان و اعضای بدنش

تازه‌های نشر؛

حق استیلاد زوجین با استناد به سلطنت انسان و اعضای بدنش

حق استیلاد زو جین با استناد به سلطنت انسان نسبت به اعضای بدنش چه خواهد بود. اثبات این حقوق برای زوجین در مواردی تعارض را به همراه دارد که احتمالاتی برای حل این تعارض و اعمال مساوی حقوق بیان گردیده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، کتاب «حق استیلاد زوجین با استناد به سلطنت انسان بر اعضای بدنش» تالیف مریم زارع، در پنج فصل و ۱۸۳ صفحه از سوی انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شد.

در خلاصه اثر آمده است: فرزندآوری در نظام خانواده از چالش‌های جدی زوجین در عصر کنونی است. میان فقهای امامیه در اینکه فرزندآوری مقتضای ذات عقد در نکاح محسوب نمی‌شود، اختلافی نیست و زوجین می‌توانند با تبانی عقد بر پایه استیلاد یا عدم استیلاد آن را به یک ضمانت الزام‌آور تبدیل کنند.

اما بحث در این است که حق استیلاد زو جین با استناد به سلطنت انسان نسبت به اعضای بدنش چه خواهد بود. اثبات این حقوق برای زوجین در مواردی تعارض را به همراه دارد که احتمالاتی برای حل این تعارض و اعمال مساوی حقوق بیان گردیده است.

با اثبات مشروعیت حکم حکومتی و با عنایت به حکم تکلیفی فرزندآوری که در صورت الزام، غایت این الزام وجوب کفایی است، در صورت تعارض حقوق مثبت با حکم حکومتی، حکم ثانویه مذکور واجب کفایی بوده و شخص با لحاظ شرایط خود در جهت اثبات یا نفی فرزندآوری طبق حکم ثانویه در جهت رشد یا کاهش جمعیت اقدام نماید.

علاقه‌مندان جهت تهیۀ این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب، جنب حسینیۀ امام خمینی رحمه‌الله‌علیه مراجعه کنند. همچنین کتاب‌های انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها از طریق سامانه فروشگاه کتاب به نشانی https://eshop.jz.ac.ir قابل عرضه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics