قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / خانواده از دو جنس تشکیل می‌شود نه یک جنس!/ ابوالقاسم علیدوست
خانواده از دو جنس تشکیل می‌شود نه یک جنس!/ ابوالقاسم علیدوست

به بهانه روز جهانی خانواده!

خانواده از دو جنس تشکیل می‌شود نه یک جنس!/ ابوالقاسم علیدوست

شبکه اجتهاد: از پدیده‌هایی که ضرورت، صلاح و سداد آن بر هیچ کس پوشیده نیست، ازدواج و تشکیل خانواده است. در شریعت حکیم اسلام نه‌تنها بر ضرورت این کار تاکید شده، بلکه “امری مقدس” انگاشته شده است. از آیات الهی به شمار رفته، محبوب ترین بنا نزد خداوند قلمداد گردیده است و فقیهان، به استحباب ذاتی آن فتوا داده‌اند.

در کنار این تاکید و تقدس انگاری، شریعت عفیف بر تولید نسل و تشکیل خانواده هم تاکید کرده است.

واضح است که این دو دستور حکیم تا چه پایه می‌‌تواند به رستگاری فرد و جامعه کمک کند، عفاف را نهادینه سازد و دین داری مردمان را بالا برد. سوگمندانه باید گفت از جهات مختلفی، موانعی برای تشکیل این کانون الهی به وجود آمده است:

از یک سو امروزه تشکیل خانواده با آمیخت به رسومی غیر منطقی، خرافی و پرخرج در کنار بی‌کاری و عدم اشتغال مناسب برای بسیاری از خانواده‌ها به یک آرزو که به شدت دیر دستیاب شده، تبدیل گشته است.

از دیگر سو، برخی ناهنجاری‌های اخلاقی، غیر انسانی و دینی در کنار ازدواج و تشکیل خانواده مطرح گردیده است که موجب نگرانی است و رسالتی بزرگ را بر دوش عالمان، فرهیختگان، رسانه‌ها حتی هنرمندان و صاحبان تاثیر، مینهد.

خوانندگان این نوشتار کم و بیش، از جریان همجنسگرایی اطلاع دارند. امروزه نشانه‌های غیر قابل انکار یک هجوم چند ساحتی (فرهنگی، سیاسی، اجتماعی) علیه فرهنگ نه فقط اسلامی بلکه دینی به طور مطلق بلکه و انسانی ظاهر شده است.

به راستی آیا نغمه‌های شومی که در برخی از کشور‌های اسلامی (و یا همه) از جمله در افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، آذربایجان و عراق در اینباره شنیده شده یک اتفاق ساده است؟!

البته ملت‌های کشور‌های نامبرده محترم، متین و متشرع اند لکن این متانت و تشرع نمیتواند مانع اثر گذاری برخی اقدامات شوم شود. به راستی چه منطقی پشت برافراشته شدن پرچم ننگین کمان، همجنسگرایی توسط سفارت کانادا و انگلستان در عراق است (به حسب اخبار). قاعدتا نمایندگی اتحادیه اروپا میداند که این حرکت عکس العمل مردم نجیب، دولت و مجلس عراق را در پی دارد لکن به قصد قبح زدایی و امتحان عکس العمل‌ها این حرکات صورت میگیرد. براین اساس:

۱. همه فرهیختگان و صاحبان تاثیر (هرکس به اندازه و شکل کار خودش) باید در راستای نهادینه کردن تقدس و ضرورت انگاری تشکیل خانواده و پلشت انگاری همجنسگرایی قدم بردارند. چه خوب است این خواست به همه رهبران دینی به ویژه واتیکان و جناب پاپ هم برسد که حرمت شرق را به عنوان زادگاه انبیا ارج نهند و از ورود برخی سوغات‌های شوم از غرب به شرق تا آنجا که میتوانند جلوگیری کنند.

۲. مطابق اصل دهم از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: حاکمیت موظف است همه قوانین و برنامه ریزی‌های خود را در جهت آسان کردن تشکل خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی سوق دهد‌.

۳. همگان به ویژه مسئولان کشوری در جمهوری اسلامی ایران مواظب باشند که هیچ حرکتی، سهوی یا عمدی، از خود بروز ندهند که حکایت از غفلت از آنچه میگذرد بنماید. این حرکات از هرکس و به هر قصد و در هر حالی که سرزند، آثار وضعی مخرب خود را دارد.

۴. در برخی خبرها آمده بود: ۱۵ می‌‌روز جهانی خانواده است و سازمان ملل همچنان خانواده را واحد اصلی جامعه میداند. خبر خوبی است لکن جناب سازمان ملل و دیگران باید بدانند که خانواده از دو جنس تشکیل میشود نه یک جنس!!

خداوند بزرگ همه انسان‌ها را به آنچه صلاح آنها در آن است هدایت فرماید. پلشتی‌ها و پلیدی‌ها را بزداید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics