قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / دارالفتوای مصر عضویت در جماعت اخوان را حرام می‌داند
دارالفتوای مصر عضویت در جماعت اخوان را حرام می‌داند

استقبال مفتی مصر از بیانیه علمای سعودی علیه اخوان المسلمین؛

دارالفتوای مصر عضویت در جماعت اخوان را حرام می‌داند

شوقی علام از بیانیه هیئت کبار علمای سعودی قدردانی و استقبال کرد و گفت: دارالفتوای مصر عضویت در جماعت اخوان را حرام می‌داند.

به گزارش شبکه اجتهاد، شوقی علام مفتی مصر گفت: موضع گیری شرعی در خصوص سازمان بین المللی اخوان المسلمین از روی هوی و هوس و سیاست نیست، بلکه دارای مرجعیت دینی و شرعی بوده و تاریخ بر آن گواه است.

وی از بیانیه هیئت کبار علمای سعودی و از موضع گیری عبد العزیز آل شیخ مفتی منفور سعودی قدردانی کرد و گفت: این موضع گیری شرعی بیانگر ممنوعیت عضویت در جماعت اخوان المسلمین است و بر اساس مبانی علمی این بیانیه، وابستگی به این جماعت حرام است.

مفتی مصر با بیان اینکه بیانیه علمای سعودی در خصوص عضویت در اخوان المسلمین درست و به جاست، اشاره کرد: دار الفتوای مصر عضویت در جماعت اخوان را حرام می‌داند.

شوقی علام هفته گذشته گفته بود که دارالفتوای مصر به دنبال رسوایی دروغ جماعت اخوان و گروه‌های تروریستی است و به حملات مغرضانه اهمیت نمی‌دهد و تنها به انسانیت توجه دارد.

شایان ذکر است که هیئت کبار علمای سعودی در بیانیه‌ای جماعت اخوان المسلمین را گروهک تروریستی توصیف کرده بود که در مسیر اسلام حرکت نمی‌کند و به دنبال اهداف حزبی و مخالف با تعالیم دین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics