قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / درمورد تعطیل شدن یا نشدن نماز جماعت تابع مدیریت واحد مقابله با کرونا هستیم/ هر اطلاعیه‌ای بدهند، اولین کسی که اطاعت می‌کند بنده هستم
درمورد تعطیل شدن یا نشدن نماز جماعت تابع مدیریت واحد مقابله با کرونا هستیم/ هر اطلاعیه‌ای بدهند، اولین کسی که اطاعت می‌کند بنده هستم

امام جمعه شیراز:

درمورد تعطیل شدن یا نشدن نماز جماعت تابع مدیریت واحد مقابله با کرونا هستیم/ هر اطلاعیه‌ای بدهند، اولین کسی که اطاعت می‌کند بنده هستم

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه در بحث مقابله با کرونا تابع نظر مدیریت واحد هستم، گفت: همگان باید از نقطه نظرهای مسوولان حوزه سلامت و بهداشت تبعیت کنند تا فضای جامعه ملتهب نشود.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام، در نشست شورای فرهنگ عمومی استان فارس که با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در شیراز برگزار شد، افزود: در ارتباط با موضوع کرونا، یک مدیریت بهداشتی واحد باید اعمال شود، مدیریت غیر از تخصص است، اگر چه در حال حاضر در شیراز چند هزار متخصص پزشکی داریم اما مدیریت نمی‌تواند بیش از یکی باشد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: اینکه من باید نماز جماعت را تعطیل کنم یا نکنم، مدیر این قسمت باید بگوید، در مورد نحوه مدیریت بیماری هم باید آنچه در این زمینه اعلام شد، همگان اطاعت کنیم.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: همانگونه که این مدیران همه در مسایل شرعی مقلد ما هستند، ما نیز در تشخیص مطیع آنها هستیم و نباید این موضوع را نادیده بگیریم، زیرا هرج و مرج مردم را گیج می‌کند، یک مدیریت باید در این زمینه وجود داشته باشد و اگر لازم باشد اطلاعیه می‌دهد و هر اطلاعیه داده شد اولین کسی که باید اطاعت کند بنده هستم.

دژکام افزود: به همه استادان حوزه پزشکی احترام می‌گذارم اما هیچ کس نباید به خود اجازه دهد که به جای مدیر تصمیم بگیرد، مدیر باید مدیریت کند، نظری یا مشورتی می‌خواهند با یکدیگر داشته باشند این کار انجام شود اما در نهایت یک نفر باید تصمیم بگیرد و ضروری است تصمیم‌گیری متحد و متمرکز داشته باشیم.

وی همچنین به مساله برگزاری اعتکاف اشاره و بیان کرد: می‌گویند برای برگزاری اعتکاف چه باید کرد؟ به افراد گفتم، نظر مسوولان بهداشتی را کسب و هرچه گفتند، عمل کنید.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: از اینکه آستان مقدس حرم مطهر امام رضا(ع) اعلام کرد در مسایل حرم، همه پیرو دستورات بهداشتی هستیم لذت بردم، نباید کاری کنیم که بگویند هر کسی برای خود تصمیمی می‌گیرد.

امام جمعه شیراز گفت: باید به مدیران کمک کنیم تا اقدامات لازم را انجام دهند، فرماندهی این قسمت را باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برعهده بگیرد تا فضا بیش از این ملتهب نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics