خانه / آخرین اخبار / دعوت مراجع از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن
دعوت مراجع و علمای از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

دعوت مراجع از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، عبدالله جوادی آملی، سید محمدعلی علوی گرگانی و دیگر مراجع از آحاد ملت ایران برای حضور گسترده و باشکوه و دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود، بر ضرورت حضور حماسی، گسترده و پرشور مردم بصیر ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: همه باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و ضربه ای دیگر به دشمن وارد کنند، با راهپیمایی ۲۲ بهمن معلوم می شود که مردم بعد از حدود ۴۰ سال به انقلاب خود علاقه مند هستند و این راهپیمایی‌های عظیم نشانه وفاداری ملت به انقلاب است و با این کار دشمن را مایوس می کنند.

استاد مطرح حوزه علمیه قم با بیان این که ناآرامی‌های اخیر امید کاذب برای دشمنان ایجاد کرده است، اظهار داشت: باید با حضور پرشور نشان دهیم که این امید به ناامیدی منتهی می شود.

این مرجع تقلید با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دیگر ادامه داد: انقلاب ما با همه انقلاب‌های دنیا تفاوت واضح داشت انقلاب‌های دیگر متکی به غرب و شرق بوده و بدون آن نمی توانستند کار را پیش ببرند اما انقلاب اسلامی بدون تکیه به شرق و غرب به پیروزی رسید و پیشرفت کرد.

آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز با تاکید بر اینکه آحاد مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن برای نشان دادن عزت و اقتدار جمهوری اسلامی، شرکت کنند، گفت: حمایت و حفظ انقلاب از اوجب واجبات است، در روز ۲۲ بهمن همه باید در صحنه حاضر شوند و عزت ایران را به نمایش بگذارند.

معظم‌له ادامه داد: این انقلاب که ۴۰ سال است با عزت و اقتدار در برابر کارشکنی‌ها و دشمنی‌های فراوان غرب و استکبار و صهیونیست‌ها ایستاده و همینطور هم خواهد ایستاد، خواب را از چشم مستکبران ربوده است.

استاد مطرح حوزه علمیه قم بیان کرد: شعارهای اول انقلاب را نباید فراموش کنیم، ارزش‌های انقلاب با فداکاری مردم به وجود آمد و برای پیروزی انقلاب همین مردم خون دادند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان این که سازش با آمریکا و اروپا برخلاف ارزش‌های انقلاب است، اضافه کرد: این انقلاب مسئولیت بزرگی برعهده مسئولان نظام گذاشت و همه باید در راستای گفتمان امام خمینی(ره) حرکت کنند.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی همچنین از همه مردم ایران برای حضور باشکوه در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن دعوت کرد و گفت: ضمن احترام به همه اصناف و قشرهای جامعه، همه مردم با وجود برخی ایرادات و مشکلات که در کشور وجود دارد، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

ایشان در ابتدای درس اخلاق خود بیان داشت: مردم با حضور در راهپیمایی، عزت و شکوه اسلام و نظام اسلامی را بخواهند، دفاع ما از اصل انقلاب و نظام باشد، در صحنه به خوبی حضور داشته باشیم و به خصوص زنان با حضور خود عفاف و حجاب را بیش از پیش شکوفا کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، از همه قشرها به ویژه بانوان برای حضور پررنگ در این راهپیمایی دعوت کرد و گفت: زنان در مقابل این رفتار برخی از دختران ناآگاه که روسری خود را برداشتند باید همپای مردان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یابند و اعلام کنند که شعار ما این آیه قرآن است که می فرماید «وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ».

آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی نیز با دعوت از همگان به حضور پرشور در راهییمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور مردم در همه برهه‌های حساس، برای دفاع از اسلام و انقلاب فوق انتظار ما بوده است.

معظم‌له با بیان این که مردم ایران صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، گفت: ما باید قدردان این ملت شریف و وظیفه شناس باشیم، چراکه همیشه در هر شرایطی برای دفاع از اسلام و انقلاب بیش از انتظار ما در صحنه حضور داشته اند.

آیت‌الله علوی گرگانی حضور پرشور مردم در گردهمایی‌های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی‌ها را نشان از دلسوزی ملت نسبت به انقلاب و خون شهدا دانست و افزود: مردم ما یک بار دیگر در ۲۲ بهمن امسال وفاداری خود را به انقلاب اسلامی نشان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative