قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / «روز جهانی برادری» پیشنهاد شیخ الازهر و پاپ به دبیرکل سازمان ملل
«روز جهانی برادری» پیشنهاد شیخ الازهر و پاپ به دبیرکل سازمان ملل

با ارسال نامه‌ای صورت گرفت؛

«روز جهانی برادری» پیشنهاد شیخ الازهر و پاپ به دبیرکل سازمان ملل

پاپ فرانسیس و شیخ الازهر با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل پیشنهاد دادند که روز چهارم فوریه به عنوان روز جهانی برادری نامگذاری شود.

به گزارش شبکه اجتهاد به نقل از پایگاه المصریون؛ پاپ فرانسیس و شیخ الازهر به سازمان ملل پیشنهاد دادند که روز چهارم فوریه به عنوان روز جهانی برادری نامگذاری شود.

شورای پاپی گفتگوی ادیان با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل آمادگی خود را برای همکاری در زمینه این پیشنهاد اعلام کرد.

در این نامه همچنین از سازمان ملل متحد خواسته شده با همکاری الازهر در آینده نزدیک نشستی با عنوان برادری انسانی برگزار کند.

شورای گفتگوی ادیان همچنین از تشکیل کمیته‌ای عالی برای محقق ساختن اهداف “سند برادری انسانی” در بیستم آگست گذشته خبر داد و افزود: این کمیته از اعضای مسلمان و مسیحی و یهودی به ریاست کاردینال میجیل انخیل ایوسو رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان و محمد عبدالسلام از الازهر تشکیل شده است که این دو نفر ضمن ملاقاتی که چند روز پیش به همراه اعضای کمیته با دبیرکل سازمان ملل داشتند، نامه‌ای را از جانب پاپ فرانسیس و شیخ احمد الطیب به او تحویل دادند.

سند برادری انسانی سندی است که در بهمن ماه ۱۳۹۷ شمسی میان پاپ فرانسیس و شیخ الازهر در شهر ابوظبی امضا شد تا زمینه را برای همزیستی و احترام متقابل میان پیروان ادیان آسمانی بر اساس مشترکات دینی و ارزش‌‌‌‌‌های والای انسانی فراهم سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics