قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / سازمان دامپزشکی بر ذبح حلال نظارت دقیق کند
سازمان دامپزشکی بر ذبح حلال نظارت دقیق کند

آیت‌الله‌‌ مکارم شیرازی:

سازمان دامپزشکی بر ذبح حلال نظارت دقیق کند

برذبح حیوانات حلال گوشت در خارج کشور نظارت دقیق تری صورت گیرد، بعضی در خارج از کشور از کلمه حلال سوء استفاده می‌کنند، باید جلوی این مسائل را گرفت.

 به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله‌‌ ناصر مکارم شیرازی در دیدار دکتر رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور که در دفترمعظم برگزار شد، بابیان اینکه بهداشت و حلیت دو امر و مسئولیتی است که به عهده سازمان دامپزشکی گذاشته شده است گفت: همان اندازه که در بهداشت، ظاهر رعایت می‌شود، باید در بهداشت معنوی  نیز رعایت کرد تا دعا مستجاب شود.

این مرجع تقلید بابیان اینکه بعضی افراد در خوردن گوشت مرغ وسواس دارند و دلیل آن ذکر بسم الله موقع ذبح است، ابراز داشت: برای از بین رفتن این شک لازم است مردم از نزدیک در جریان طریقه ذبح و مسائل مربوط به ذبح شرعی باشند.

معظم له عنوان کرد: دلیل دیگر وسواسی، تخلفاتی است که در بحث ذبح حیوانات صورت می‌گیرد. بعضی افراد درخیابان‌ها حیوانات را ذبح و  قربانی می‌کنند. توصیه می‌شود مردم در گوشه‌‌ای از خیابان، حیوان را قربانی کنند.

ایشان بیان داشت: یکی از فعالیت‌های مهم دامپزشکی جلوگیری از تخلفات در ذبح حیوانات در خیابانها و مسئله دیگر حیواناتی که درخارج کشور ذبح  می‌شود است. لازم است برای جلوگیری از وسواس بعضی افراد، بر ذبح خارح کشور نظارت دقیق‌تری صورت گیرد.

آیت‌الله‌‌ مکارم شیرازی تاکید کرد: برذبح حیوانات حلال گوشت در خارج کشور نظارت دقیق تری صورت گیرد، بعضی در خارج از  کشور از کلمه حلال سوء استفاده می‌کنند، باید جلوی این مسائل را گرفت.حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics