قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / سیره علمای سلف بر استقلال حوزه بوده است/ لزوم توجه ویژه به آموزش تفسیر و حدیث
سیره علمای سلف بر استقلال حوزه بوده است/ لزوم توجه ویژه به آموزش تفسیر و حدیث

آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای شورای عالی حوزه:

سیره علمای سلف بر استقلال حوزه بوده است/ لزوم توجه ویژه به آموزش تفسیر و حدیث

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای شورای عالی حوزه، گفت: باید در حوزه‌های علمیه آموزش تفسیر و حدیث مورد توجه ویژه قرا گیرد و احیاء شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، ضمن تاکید بر میراث ولایت و توجه حضرت ولی عصر(عج) به حوزه گفت: حوزه علمیه متعلق به حضرت ولی عصر(عج) و امانت در دست شماها است، که باید در جهت حفظ آن تلاش کنید، و الحمدلله شما هم برای همین امر آماده خدمت هستید.

این مرجع تقلید با اشاره به هویت حوزه و سیره‌ی علمای سلف در مدیریت حوزه افزود: حوزه محاسن بزرگی دارد که باید این محاسن بزرگ و هویت حوزه محفوظ بماند و نباید خدشه‌ای به آن وارد شود و علمای بزرگ سلف ما آن هویت را نگه داشته اند و میراث آنها می‌باشد.

ایشان در ادامه اظهارداشت: استقلال حوزه خیلی مطلب مهمی است و زندگی علمای سلف هم بر همین اساس بوده است و علما باید مستقل باشند به گونه‌ای که دیگران هم بدانند که حوزه استقلال دارد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در ادامه با اشاره به مباحث مطرح و دروس حوزه گفت: درکنار مسائل فقه و اصول که باید در حوزه باشد؛ باید آموزش تفسیر و حدیث که بر اساس امامت و ولایت اهل بیت علیهم السلام است، مورد توجه جدی قرارگرفته و احیاء شود به طوری که طلاب به این مسائل تسلط داشته باشند.

این مرجع تقلید در پایان ضمن تشکر از فعالیت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در شورای عالی و مدیریت حوزه‌های علمیه فرمود: امیدوارم که کارها و زحمات شما برای حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و موجب رضایت آن حضرت باشد و در مقاصد خود به درجات عالی نائل شوید.

خاطرنشان می‌شود: در ابتدای این دیدار آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن تشکر از هماهنگی صورت گرفته بابت این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های شورای عالی حوزه‌های علمیه پرداخت.

سپس آیت‌الله علیرضا اعرافی عضو شورای عالی و مدیر حوزه‌های علمیه، گزارشی از فعالیت‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ارائه داد. در ادامه این جلسه نیز سایر اعضای شورای عالی حوزه به ارائه نقطه نظرات و مباحث مطرح در شورای عالی حوزه پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics