قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / شیوه نامه آیت‌الله یزدی توهین و کوچک شمردن مرجعیت است
شیوه نامه آیت‌الله یزدی توهین و کوچک شمردن مرجعیت است

آیت‌الله مسعودی خمینی:

شیوه نامه آیت‌الله یزدی توهین و کوچک شمردن مرجعیت است

عضو باسابقه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تصریح به اینکه روحانیت نباید علیه روحانیت صحبت کند، نامه آیت‌الله یزدی را سبب پائین آوردن شخصیت آیت‌الله یزدی دانست و ادامه داد: ما هر مقدار بخواهیم دیگران را بکوبیم، خودمان را کوبیده‌ایم.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله علی ‌اکبر مسعودی خمینی در مورد نامه اخیر آیت‌الله یزدی به حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی به شفقنا گفت: مرجعیت، مقامی است که او باید بگوید چکار کنیم نه اینکه زیردستان او بگویند این کار که انجام گرفته، خوب است یا بد. او نامه آیت‌الله یزدی را ناپسند دانست و بیان کرد: نامه آیت‌الله یزدی نامه‌ای قابل ارزش و پسندیده‌ای نیست.

مسعودی خمینی اظهار کرد: ما هرمقدار بخواهیم دیگران را بکوبیم، خودمان را کوبیده‌ایم برای اینکه روحانیت بایستی یکدیگر را حفظ کنند نه اینکه نامه‌ای به این صورت به یک مرجع تقلید بنویسند.

او نامه نگاری آیت‌الله یزدی به این شیوه را توهین دانست و ادامه داد: این نامه به نوعی کوچک شمردن مرجعیت است ضمن اینکه نامه نگاری با یک مرجع تقلیدی که سابقه ۵۰-۶۰ سال لطافت دارد با این ادبیات سبب می شود که دیگران هم جسارت کرده و به خود اجازه دهند هرآنچه می خواهند به هرشکلی بگویند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این نامه را سبب افول شخصیت نگارنده آن به دست خویش دانست و تصریح کرد: آیت‌الله یزدی یک عضو جامعه مدرسین است و نباید اینگونه اقدام کند؛مرجع تقلید باید به عضو جامعه مدرسین بگوید چه کاری انجام دهد نه اینکه او به مرجع تقلید بگوید چه کند و چه نکند.

او اظهار داشت: اگر آیت‌الله یزدی، مرجعیت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی و مرجعیت را قبول دارد که نباید دستور بدهند چکار کنند و چکار نکنند.

مسعودی خمینی با بیان این مطلب که روحانیت نباید علیه روحانیت حرف بزند، خطاب به آیت‌الله یزدی گفت: شما یک روحانی باسابقه هستید، نبایستی علیه یک مرجعی که مورد توجه دیگر مراجع عظام تقلید و علماست و سابقه ۵۰-۶۰ ساله لطافت دارد، اقدام می کردید.

یک دیدگاه

  1. به نظر شما، همین اظهار نظر، مصداق عبارت”روحانیت نباید علیه روحانیت صحبت کند” نیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics