قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / عبرت رئیس‌جمهور مخالف ولی‌فقیه و مرجعیت کافی نیست؟
عبرت رئیس‌جمهور مخالف ولی‌فقیه و مرجعیت کافی نیست؟

پاسخ «مباحثات» به توهین سایت رجانیوز به مرجعیت معظم تقلید

عبرت رئیس‌جمهور مخالف ولی‌فقیه و مرجعیت کافی نیست؟

شبکه اجتهاد: سایت رجانیوز با انتشار مطلبی از آقای «مهدی جمشیدی» عضو هیأت علمی گروه فرهنگ پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی با عنوان «هشت سال عبرت کافی نیست؟» مطالب ناورائی را به محضر مرجع عالیقدر حضرت آیت‌ﷲ‌ العظمی صافی گلپایگانی نسبت داده است. مباحثات با ابراز تاسف از این اقدام یک رسانه با شعار انقلابی، بیان چند نکته را ضروری می‌داند.

نویسنده متن با تقطیع غیراخلاقی بیانات این مرجع تقلید به این نتیجه‌ی کلی رسیده است که «چشم امید مرجعیت به خارج و غرب» است. متنی که نویسنده در ابتدا از ایشان نقل کرده بدین گونه است: «گرانی برای مردم طاقت‌فرسا شده و این‌که با بسیاری از کشورها قهر باشیم، به ضرر مردم است» این در حالی است خبر اصلی منتشره بدین گونه است: ایشان تاکید کردند: «بنده بسیار نگران وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم هستم. مردم نجیب و شریف کشور ما مستحقّ این وضعیت نیستند.

حضرت آیت‌ﷲ صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از بیانات خود تصریح کردند: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید»

به اعتقاد نویسنده، مراجع تقلید در قبال اقدامات نادرست داخلی و خارجی دولت تدبیر و امید سکوت کرده یا با آن همراهی کرده‌اند. به نظر می‌رسد این عضو هیات علمی محترم در هشت سال اخیر فقط رسانه‌های مورد پسند خود را پیگیری می‌نمود. چرا که مراجع عظام تقلید در این مدت ده‌ها بار و به بهانه‌های مختلف در خصوص مشکلات اصلی جامعه مانند وضعیت بحرانی اقتصاد، بانکداری، ناهنجاری‌های فرهنگی و مسائل سیاسی داخلی و خارجی تذکرات و عتاب‌های جدی به دولت وقت داشته‌اند. همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید داشته‌اند رابطه حوزه‌هی علمیه و نظام باید «حمایت ناصحانه» باشد اما نویسنده انتظار دارد مراجع تقلید نیز مانند احزاب سیاسی مور پسند وی همیشه عمل کنند.

آنچه که در بیانات مرجعیت معظم در خصوص چگونگی رابطه با کشورهای دیگر بیان شده دو کلید واژه‌ی مهم «عزت و اقتدار» را دارد. همان دو شرط اصلی که سیاست کلی نظام و مورد تاکید همیشگی مقام معظم رهبری نیز بوده‌است. ازین رو قراردادن مرجعیت معظم در مقابل رهبری توسط نویسنده نشان دهنده‌ی پیش‌فرض‌های ذهنی وی نسبت به نهاد مرجعیت است که لازم است به صورت مبنائی اصلاح شود.

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد تلاش عده‌‌ای برای ایجاد تقابل بین مراجع تقلید و انقلاب اسلامی و رهبری معظم بوده‌اند. این افراد شامل دو گروه «معاندین و سکولارها» و «انقلابی‌نمایان» هستند. وضعیت گروه نخست ناگفته پیداست اما خطر گروه دوم بخاطر قرارگرفتن در مناصب دولتی یا استفاده از رسانه‌های رسمی بسیار خطرناک است و هردو درواقع نفوذی‌های دشمن برای از بین بردن تعامل مراجع تقلید و نظام هستند.

در اینجا لازم است به سایت رجانیوز و نویسنده‌ی مطلب فوق که با تیتر «هشت سال عبرت کافی نیست»؛ «عبرت تاریخی رئیس‌جمهوری» را یادآوری کنیم که براساس شعارهای انقلابی به جایگاه مهم ریاست‌ جمهوری رسید اما بخاطر انحرافات فکری از جمله در قبال ولی فقیه و مرجعیت هم‌اکنون منفور جریان انقلابی است و برای خودنمائی دست به دامان شبکه‌های معاند از جمله رسانه‌های خبیث عربستان شده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics