قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند/ لزوم نظارت سازمان همکاری اسلامی بر اداره حج
عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند/ لزوم نظارت سازمان همکاری اسلامی بر اداره حج

احمد الریسونی:

عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند/ لزوم نظارت سازمان همکاری اسلامی بر اداره حج

معاون دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان نسبت به بهره برداری سیاسی عربستان از موضوع حج انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد به نقل از االعالم، «الشیخ احمد الریسونی» معاون دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان با تاکید بر اینکه که دولت ریاض باید به انحصاری کردن حج پایان دهد، خواستار نظارت سازمان همکاری اسلامی بر اداره حج شد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش از عربستان خواست که از تولیت خانه خدا کناره گیری کند و سازمان همکاری اسلامی به عنوان نماینده اکثریت مسلمانان، نظارت بر چگونگی اداره حج را عهده دار شود.

وزارت اوقاف اسلامی قطر پیش تر با اشاره به اقداماتی که دولت عربستان علیه زائران این کشور به عمل آورده است، اعلام کرد، عملا امکان حضور در حرمین شریفین برای انجام مناسک عمره و حج وجود ندارد.

هیات نظارت بر اداره حرمین شریفین در اطلاعیه ای، درخواست خود را از نهادها و دولت‌های اسلامی برای اداره مشترک مشاعر مقدس در عربستان تکرار و اعلام کرد: شکست ریاض در اداره این مناسک و محروم کردن هزاران نفر از مسلمانان از عمره و حج دلیل قانع کننده و نشانه‌ای روشن بر سیاسی کاری سعودی‌ها محسوب‌ می‌شود.

این هیات سیزدهم خردادماه ۹۷ نیز با انتقاد از افزایش هزینه‌های مناسک حج، اعلام کرد، عربستان در اداره حرمین شریفین شکست خورده است.

هیات بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس اوایل سال جاری میلادی در کشور مالزی اعلام موجودیت کرد و در اولین بیانیه خود تصریح کرد که تلاش‌ می‌کند تا از استفاده اراضی مقدس برای اهداف سیاسی جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics