قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / فراخوان مقاله دوفصلنامه «معارف فقه علوی» در سه زبان
فراخوان مقاله دوفصلنامه تخصصی «معارف فقه علوی» در سه زبان

فراخوان مقاله دوفصلنامه «معارف فقه علوی» در سه زبان

حسین عندلیب، مدیر مسئول دوفصلنامه تخصصی «معارف فقه علوی» با اشاره به فراخوان دریافت مقالات برای این مجله گفت: موضوعات پذیرش مقاله شامل بررسی مسائل فقهی حقوقی، بررسی مقایسه‌ای مسائل فقهی حقوقی در مکتب اسلام و سایر مکاتب و مسائل مرتبط با فقه اجتماعی؛ فقه حکومتی و فقه تمدنی است.

به گزارش شبکه اجتهاد، مدیر مسئول دوفصلنامه تخصصی «معارف فقه علوی» با بیان اینکه این دوفصلنامه در صدد انعکاس پژوهش‌های جدید در حوزه فقه و حقوق است، افزود: مقالات دوفصلنامه تخصصی «معارف فقه علوی» به موضوعات فقه مضاف نیز می‌پردازد که شامل فقه تمدن‌ساز، فقه حکومتی، فقه سیاسی، فقه صنعت، فقه رسانه و … است.

مدرس گروه فقه و حقوق دانشگاه مجازی المصطفی با بیان اینکه این مجله پژوهش‌های تخصصی در اصول فقه را پذیرش می‌کند، گفت: نگاهمان در این مجله تخصصی نگاهی تطبیقی است، یعنی فقه و حقوق در ایران با سایر کشورها، حقوق کشورهای اسلامی با کشورهای غیر اسلامی و … مورد تطبیق قرار می‌گیرد.

عندلیب یکی از اهداف راه‌اندازی مجله تخصصی معارف و فقه علوی را انعکاس آخرین‌ پژوهش‌ها و دستاوردهای موضوع فقه و حقوق اسلامی معرفی کرد و افزود: ما با هدف طرح پژوهش‌های بنیادین و همچنین با نگاه کاربردی و توسعه‌ای در حوزه فقه و حقوق مقالات را ساماندهی می‌کنیم.

وی در معرفی هیئت تحریریه این مجله گفت: احمد عابدی،‌ استاد خارج اصول فقه حوزه علمیه، محمدفاکر میبدی، استاد دانشگاه المصطفی، سیداحمد شمس، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، علی اکبر محمدزاده، استاد دانشگاه ازاد اسلامی تهران جنوب، عابدین سیاحت اسفندیاری، مدرس گروه فقه و حقوق دانشگاه آزاد اسلامی قم، و نیز سردبیر این دوفصلنامه تخصصی سیدعلیرضا حسینی، استاد دانشگاه حضرت معصومه(س) می‌باشد.

مدیر مسئول دوفصلنامه تخصصی «معارف فقه علوی» در پایان یادآور شد: این دوفصلنامه به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی از طریق رایانامه andalib@icpcr.com پذیرش مقاله دارد.

پژوهشگران می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن ۰۲۵۳۸۸۳۶۱۸۰ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics