قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مخالفت با شورای نگهبان مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است/ معیارهای انتخاب رئیس جمهور
مخالفت با شورای نگهبان مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است/ معیارهای انتخاب رئیس جمهور

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مخالفت با شورای نگهبان مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است/ معیارهای انتخاب رئیس جمهور

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معنای اصلی انتخابات اعلام فرمانبرداری از نظام تشکیلات الهی است، گفت: بعد از تصمیم‌گیری شورای نگهبان دیگر مخالفت با آن مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است.

به گزارش شبکه اجتهاد، استاد محسن اراکی در جمع دانشجویان افسری و پاسداری سپاه علویون قم، با بیان اینکه معنای اصلی انتخابات اعلام فرمانبرداری از نظام تشکیلات الهی است اظهار کرد: در رأس این تشکیلات رسول اکرم محمد مصطفی (ص) و بعد از رسول خدا در عصر ما امام زمان (عج) که از سوی حضرت ولی عصر (عج) هم ولی فقیه قرار دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه معنای انتخابات این است که مردم اعلام می‌کنند که ما فرمانبر این نظام تشکیلاتی هستیم و برای کمک به آن فرمانروای فعلی ما که ولی فقیه است یک بازوی اجرایی خوبی‌ می‌‌‌خواهیم انتخاب کنیم تصریح کرد: ان‌شاءالله یک انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم داشته باشیم چراکه یک رئیس جمهور تحولگرا و جهادی و مخلص و میدانی‌ می‌‌‌خواهیم و امیدواریم مردم یک «مرد میدان» را انتخاب کنند.

اراکی با اشاره به تفاوت نظام‌های الهی و غیرالهی گفت: یکی از تفاوت‌های دولت الهی با دولت‌های غربی و سکولار این است که در نظام غیر الهی کار حاکم و فرمانروا این است که مردم با همان وضعیت موجود اداره و مدیریت می‌کند اما در نظام الهی علاوه بر این آنچه وظیفه مدیریت جامعه بوده بالا بردن جامعه است؛ یعنی باید جامعه را رشد و ترقی بدهد و تربیت کند و وظیفه تربیت جامعه بر عهده اوست؛ با این فرض ما فرمانروایان الهی را‌هادیان به سوی پیشرفت و مقامات بالا‌ می‌‌‌دانیم.

معیارهای انتخاب رئیس جمهور

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به معیارهای انتخاب رئیس جمهور در انتخابات پیش رو تصریح کرد: ما امروز در انتخابات پیش‌رو نیاز به یک بازوی اجرائی توانمند در مدیریت کشور و رفع نیاز مردم و مشکلات مردم داریم و هم یک بازوی اجرائی برای رهبری‌ می‌‌‌خواهیم که ‌هادی باشد و مردم از او اخلاق یاد بگیرند، عامه مردم از او سبک زندگی بیاموزند و خود رئیس جمهور باید در رأس اخلاق‌های خوب باشد و مردم از او تواضع ببینند.

وی در خصوص حاشیه‌های ایجاد شده در راستای تضعیف نهادهای رسمی و قانونی کشور گفت: اگر حرفی نهادهای مقدس این جامعه را تضعیف کند مثل نهاد بسیج و سپاه، این خیانت به ملت و خلاف شرع است؛ کسی که‌ می‌‌‌خواهد رئیس جمهور باشد نباید کسی باشد که این نهاد‌ها را تضعیف کند.

اراکی در ادامه با اشاره به نقش قوه قضائیه در جلوگیری از فساد و تخلف خاطرنشان کرد: اگر قوه قضائیه مقتدری نداشته باشیم عناصر فاسد جامعه را‌ می‌‌‌خورند و نابود‌ می‌‌‌کنند، جامعه باید از قوه قضائیه بترسد و ما باید قوه قضائیه ای داشته باشیم که در سایه آن متخلفان ترس داشته باشند و در کنار آن مردم عادی احساس امنیت کنند. اگر کسی قوه قضائیه را تضعیف کند این صد در صد خواسته دشمن ملت ماست.

وی در پایان سخنان خود به نقش و اهمیت شورای نگهبان پرداخته و افزود: شورای نگهبان یک نهاد قانونی است ومخالفت با قانون به ضرر جامعه بوده واگر قانون تضعیف شد مجرمین زیاد‌ می‌‌‌شوند و یقین بدانید کسانی که قانون را تضعیف‌ می‌‌‌کنند در تقویت مجرمان و تبهکاران تأثیر دارند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تضعیف قانون به نفع دشمن است و شورای نگهبان تضمین قانونی بودن نهاد‌هاست؛ این نهاد تضمین کننده سلامت مجری و قانون گذاری است و افراد شورای نگهبان افتخارات کشور هستند. بعد از تصمیم‌گیری شورای نگهبان دیگر مخالفت با آن مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics