قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مذاهب اهل سنت / مسئولان سعودی به دلیل قتل مسلمانان در منا توبه کنند
قرضاوی؛ متجدد یا سلفی؟

یوسف قرضاوی:

مسئولان سعودی به دلیل قتل مسلمانان در منا توبه کنند

یوسف قرضاوی مفتی قطری – مصری در سخنانی با اظهار اینکه عربستان طی سال‌های گذشته امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی “G۴S” سپرده است، از مسئولان عربستان سعودی خواست به دلیل قتل مسلمانان در فاجعۀ منا در سال گذشته، توبه کنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، رسانه‌های عربی از حملۀ بی سابقۀ یوسف قرضاوی مفتی قطری – مصری به علمای عربستانی، در واکنش به درخواست رئیس هئیت علمای ارشد سعودی مبنی بر تبعیت الازهر مصر از این هیئت و یا ادغام شدن در آن، خبر دادند.

بنابرگزارش سایت «پانوراما الشرق الاوسط»، یوسف قرضاوی در سخنانی در یکی از مساجد دوحه پایتخت قطر، گفت: “مردم مصر اکنون زیر سایۀ تبعیت و پیروی از آل سعود زندگی می‌کنند، درحالی‌که آنان در زمان‌های گذشته در زمینه‌های مختلف از جمله دین، سیاست، تبلیغ و تمدن اسلامی در بالاترین سطوح قرار داشتند.” قرضاوی افزود، الازهر نباید در موضوع تبلیغ اسلامی از خود سستی به خرج دهد.

سایت «اسلام تایم» هم به نقل از قرضاوی نوشت که وی هیئت علمای ارشد سعودی را گروه ضعیفی توصیف کرد که در حال عرض اندام در مقابل الازهر است و گفت، این هیئت شامل کسانی می‌باشد که درتلاشند خودشان سرنوشت ما را تعیین کنند.

عربستان امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی سپرده است

قرضاوی عربستان سعودی را به هماهنگی با یهودیان متهم کرد و گفت که این کشور طی سال‌های گذشته امنیت حرمین شریفین را به شرکت اسرائیلی “G۴S” سپرده است.

سایت «النجم الثاقب» هم تأکید کرد که قرضاوی در سخنانش از مسئولان عربستان سعودی خواسته است به دلیل قتل مسلمانان در فاجعۀ منا در سال گذشته، توبه کنند.

قرضاوی تبعیت الازهر از هیئت علمای ارشد سعودی را در حد رؤیا و خیال پردازی توصیف کرد و گفت، الازهر در مقابل خائن‌‌ها زانو نمی‌زند و آل الشیخ باید قبل از آنکه گرفتار عذاب خداوند شود، به درگاه او توبه کنند.

آل الشیخ رئیس هیئت علمای ارشد سعودی در بیانیه‌ای در مسجد “الترکی بن عبدالله” در ریاض درخواست کرده بود که همه سازمان‌های اسلامی از جمله الازهر و همچنین سازمان‌های تبلیغاتی در دیگر کشورهای اسلامی مانند اردن، الجزایر، لبنان و … از این هیئت پیروی کنند، و نام الازهر طبق خواست مفتی کل سعودی تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics