قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / نرم‌افزار مجموعه آثار مؤسسه دارالحدیث عرضه شد
نرم‌افزار مجموعه آثار مؤسسه دارالحدیث عرضه شد

تازه‌های نرم‌افزار؛

نرم‌افزار مجموعه آثار مؤسسه دارالحدیث عرضه شد

نرم ‌افزار مجموعه آثار مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث ویژه آثار پژوهشگاه قرآن و حدیث و مرکز همایش‌های علمی و پژوهش‌های آزاد تولید و عرضه شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، در این نرم‌افزار متن ۲۸۵ عنوان کتاب در ۵۴۶ جلد از آثار فارسی و عربی منتشرشده در پژوهشگاه قرآن و حدیث و مرکز همایش‌های علمی و پژوهش‌های آزاد دارالحدیث در اختیار کاربران قرار گرفته است.

تفسیر و قرآن، احادیث، عقاید، اخلاق، سیره و تاریخ، امامت، معارف اسلامی، سیاسی و اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، جوانان و روان‌شناسی از جمله موضوعاتی است که در این نرم‌افزار حول آن به ارائه محتوا پرداخته شده است.

از جمله کتاب‌های ارائه شده در مجموعه آثار مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث، می‌توان به دانشنامه امام حسین (علیه السلام) بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ (۱۴ جلد)، دانشنامه قرآن و حدیث (۱۸ جلد)، میزان الحکمه با ترجمه فارسی (۱۴ جلد)، دانشنامه امیرالمؤمنین علیه السلام بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ (۱۴ جلد)، دانشنامه امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ (۱۰ جلد)، دانشنامه عقاید اسلامی (۱۰ جلد)، حکمت‌نامه پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) (۱۴ جلد)، تفسیر روان (۸ جلد)، فهرستگان نسخه‌های خطی حدیث و علوم حدیث شیعه (۱۲ جلد) و سایر کتاب‌ها اشاره کرد.

لازم به ذکر است، این نرم‌افزار با همکاری پژوهشگاه قرآن و حدیث و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در قالب جدید کتابخانه استاندارد نور ارائه شده است که علاوه بر قابلیت‌های فنی و پژوهشی تولیدات گذشته مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) در قالب کتابخانه دیجیتال نور، مانند جستجوی ساده و پیشرفته در کتاب‌ها، انتقال متن به نرم‌افزار word، دسترسی سریع به بخش‌های مفید لغت‌نامه، قرآن، کتابشناسی، ویژگی‌های تازه و مفیدی را در خود جای داده است.

امکانات و قابلیت‌های نرم افزار

کتابخانه: امکان دسته‌بندی و دسترسی به کتب در محورهایی از قبیل: همه کتاب‌ها، کتاب‌های مورد علاقه و کتاب‌های اخیر/ قابلیت نمایش کتب بر اساس: موضوع، نویسنده و زبان/ ایجاد میز پژوهشی جهت انجام تحقیقات گسترده روی مباحث خاص و موضوعات مورد نظر/ نمایش مشخصات نشر کتاب انتخابی/ امکان جست‌وجو در عناوین کتب برنامه – تنظیم کتابخانه بر مبنای نمایش کتب به شکل دلخواه/ امکان بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی صفحه نمایش کتب.

نمایش متن: دسترسی به متن و فهرست تمام آثار موجود در برنامه/ ایجاد تنظیمات مورد نظر در خصوص: نمایش متن، رنگ زمینه، قلم متن و بزرگ‌نمایی/ امکان جست‌وجو در متن کتاب جاری/ دسترسی به اطلاعات کتاب‌شناسی کتاب فعال/ قابلیت تمام‌صفحه کردن متن کتاب/ امکان نشانه‌گذاری در متن.

جست ‌وجو: جست‌وجوی ساده و تفصیلی در متن کتب برنامه/ قابلیت حفظ هر یک از جست‌وجوهای انجام‌‌‌شده به‌طور مستقل، جهت دسترسی ‌آسان به آنها/ محدود کردن دامنه جست‌وجو به متن یا متون دلخواه به همراه قابلیت‌های ویژه/ امکان تغییر نوع نمایش نتایج جست‌وجو.

سایر امکانات: متن کامل قرآن کریم با ترجمه، به همراه امکان جست‌وجو در آیات/ متن کامل چند دوره لغت‌نامه با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات/ ارتباط واژگان متون با لغت‌نامه‌های برنامه، جهت فهم آسان معنا/ دسترسی به اطلاعات مفیدی در باره نسخه‌شناسی هریک از کتب/ امکان انتقال متن یا فهرست مورد نظر به قسمت یادداشت برنامه/ قابلیت ذخیره‌‌سازی و ویرایش متن انتقالی در صفحه یادداشت/ انتقال متن از قسمت یادداشت به محیط Ms-word/ چاپ متن یا فهرست مورد نظر کاربر، به همراه قابلیت‌های متعدد/ امکان دسترسی به توضیحات مفید در خصوص آشنایی بیشتر با قسمت‌های مختلف برنامه (راهنما)/ دسترسی به ابزار پژوه‌نگار جهت یادداشت‌برداری از کتب برنامه و ساماندهی آنها/ امکان به‌روزرسانی برنامه و ارسال نظر توسط کاربر.

برای خرید نرم‌افزار با تخفیف ویژه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics