قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / نقد و بررسی آرا و اندیشه‌های شهید صدر در شبکه ۴ سیما
نقد و بررسی آرا و اندیشه‌های شهید صدر در شبکه 4 سیما

باحضور اندیشوران حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود؛

نقد و بررسی آرا و اندیشه‌های شهید صدر در شبکه ۴ سیما

برنامه تلویزیونی مصیر که بررسی اندیشه متفکران انقلاب اسلامی را موضوع گفت‌وگوهای علمی و شخصیت‌محور خود قرار داده است از این هفته به اندیشه و سیره استاد شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر می‌پردازد.

به گزارش شبکه اجتهاد، این برنامه که با همکاری پژوهشگاه تخصصی شهید صدر و گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تهیه شده، پس از چهل سال برای اولین بار در سیمای جمهوری اسلامی و در چند قسمت به نقد و بررسی تخصصی آرا و اندیشه‌های این اندیشمند بزرگ جهان اسلام خواهد پرداخت.

علامه شهید سید محمدباقر صدر از چهره‌های کم‌نظیر جهان تشیع است که در اندیشه به نبوغ، نوآوری، نظام‌واره‌گی، اصالت و معاصرت شهره است و آثار او در دهه‌های گذشته همواره جزو متون اصلی علوم اسلامی در سراسر جهان اسلام و یکی از منابع اصلی توجه به اندیشه دینی در جهان علم و اندیشه بوده است. آثاری چون فلسفتنا و اقتصادنا در زمره مشهورترین آثار اوست که به چندین زبان دنیا ترجمه شده است.

مصیر در چهلمین سال شهادت علامه سید محمدباقر صدر سراغ پرسش‌هایی از این دست رفته است: چرا این شخصیت کم‌نظیر جهان تشیع همچنان ناشناخته مانده؟ ابعاد اندیشه‌های او چیست و چه کاربردی برای امروز امت اسلام دارد؟ نوآوری‌های او در عرصه اقتصاد، فرهنگ، فلسفه و معرفت‌شناسی و فقه و علوم اسلامی چیست؟

این مجموعه‌برنامه با حضور شخصیت‌هایی چون حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید بهمنی دکتر محسن اسماعیلی، دکتر محمدجواد توکلی، دکتر احسان خاندوزی، دکتر هدایت جلیلی، حجت‌الاسلام عباسعلی شاملی به موضوعاتی مانند نظریه‌پردازی قرآن‌بنیان، ساختار قانون‌گذاری در نظام اسلامی، فلسفه تاریخ و تحول فرهنگی، اقتصاد اسلامی و نوآوری‌های روشی و مبنایی علامه صدر در علوم انسانی پرداخته است.

اولین قسمت از این مجموعه برنامه تلویزیونی مصیر با حضور حجت‌الاسلام سید امید مؤذنی معاون پژوهشی پژوهشگاه شهید صدر با موضوع «سرگذشت سیره و اندیشه شهید صدر» روز یکشنبه هشتم تیرماه ساعت۲۱ و تکرار آن روز بعد ساعت ۲ بامداد و ۱۲ ظهر پخش خواهد شد. مصیر هفت هفته با همین موضوع ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics