خانه / آخرین اخبار / هرج و مرج در صدور فتوا دروازه ورود تروریسم
هرج و مرج در صدور فتوا دروازه ورود تروریسم

رییس شورای فتوای امارات:

هرج و مرج در صدور فتوا دروازه ورود تروریسم

عبدالله بن بیه، رییس شورای فتوای امارات، هرج و مرج در صدور فتوا را در دروازه اصلی ورود تروریسم دانست و سازماندهی نهادهای صدور فتوا در جهان اسلام را خواستار شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، عبدالله بن بیه رییس شورای فتوای امارات با اشاره به نقش این شورا در تقویت تسامح و مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم و بستن راه در برابر فتاوای نادر و انحرافی، اجماع جهان اسلام در مورد راه‌ها و ابزارهای مقابله با فتواهای تحریک‌کننده به اقدامات تروریستی شد.

وی افزود: در حال حاضر، شاهد صدور فتواهایی در زمینه کشتار و مباح‌شمردن ریختن خون دیگران هستیم که باید از طریق سازماندهی نهادهای صدور فتوا در جهان اسلام با این امر مقابله کرد.

شیخ عبدالله بن عیه، با تاکید بر اهمیت تبدیل اجتهادات به یک فرآیند سازماندهی شده در کشورهای اسلامی برای بستن راه بر روی افراط‌گرایان، گفت: بر ما به‌عنوان جوامع مسلمان لازم است که ابزارهای خود برای مقابله با فتواهای تروریستی را تقویت و انحراف ناشی از فتواهایی که به سلاحی در دست حامیان تروریسم تبدیل شده را اصلاح کنیم.

وی در ادامه توضیح دا: د این امر نیازمند اجماع دینی است، به طوری که همه مراجع دینی موضعی واضح و ثابت در برابر این شبهات اتخاذ کرده و همه بالاتفاق تروریسم و کشتار در کشورهای اسلامی را حرام اعلام کنند.

بن بنیه اظهار کرد: گروه‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند از شبهات ناشی از تفسیر مخدوش قرآن و سنت نبوی و یا تفسیر نادرست شأن نزول آیات برای جذب کسانی که فریب آن‌ها را خورده‌اند، سؤاستفاده می‌کنند و از این طریق به مقاصد پلید خود می‌رسند. خبرگزاری قرآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics
Google Analytics Alternative