قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / همه مطالب / واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهانت به ساحت قرآن در سوئد
واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهانت به ساحت قرآن در سوئد

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهانت به ساحت قرآن در سوئد

درپی اهانت به ساحت قرآن در سوئد، دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره تعرض به نسخه‌ای از قرآن کریم با مجوز پلیس سوئد، تاکید کرد: آزادی بیان به هیچ وجه تعدی به حریم قرآن و ترویج افراطی‌گری را توجیه نمی‌کند، لذا سازمان ملل اقدام موثری در پیشگیری از این حوادث شرم آور اتخاذ کند.

به گزارش شبکه اجتهاد، متن نامه دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و احترام

رسانه‌ها گزارش دادند که فردی در سوئد با هدف اهانت به دین حنیف اسلام، به نسخه‌ای از قرآن کریم تعرض کرده و یکی از اوراق آن را سوزانده است.

نظیر چنین رفتار ناپسندی در سال‌های اخیر بارها در کشورهای مختلف رخ داده است اما موضوع قابل توجه این است که این بار با مجوز رسمی پلیس سوئد و تحت بهانه آزادی بیان رخ داده است.

در صورتی که مسلما احترام به آزادی بیان به هیچ وجه صدور مجوز چنین رفتار شرم آوری را که نمود تعرض آشکار به مقدسات بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان است و به ایجاد فضایی مساعد برای ترویج افکار افراطی و اقدامات اشتباه منجر می شود، توجیه نمی‌کند.

مرجعیت عالی دینی ضمن محکوم کردن این اقدام، از سازمان ملل می‌خواهد اقدامات موثری به منظور جلوگیری از تکرار امثال چنین حوادثی اتخاذ کند و کشورها را به بازنگری در قوانینی وادار کند که اجازه وقوع چنین اقداماتی را می‌دهد.

مرجعیت عالی دینی همچنین به تثبیت ارزش‌های همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان مختلف و رویکردهای فکری مبتنی بر رعایت حقوق و احترام متقابل بین همه دعوت می‌نماید.

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به اهانت به ساحت قرآن در سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics