قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مرجعیت / پیام آیات مکارم شیرازى و نوری همدانی به مناسبت سالگرد فاجعه منا
تذکر آیات مکارم شیرازی و نوری همدانی به رئیس جمهور

پیام آیات مکارم شیرازى و نوری همدانی به مناسبت سالگرد فاجعه منا

آیات مکارم شیرازى و نوری همدانی در پیامی جداگانه تأکید کردند: امت اسلامى که عزیزان خود را در فاجعه دردناک منا از دست دادند بر آل سعود نفرین مى‌فرستند و روزى انتقام آن را خواهند گرفت و بدانند در نهایت خون مظلومان سقوط آنان را فراهم خواهد کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، در پیام آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی که به مناسبت سالگرد فاجعه منا از سوی دفتر معظم‌له منتشر شد، آمده است:  بسم الله الرحمن الرحیم. هر قدر به ایام منا نزدیک‌تر مى‌شویم، خاطره دردناک شهیدان سال گذشته در نظرها مجسم‌تر مى‌شود و همه بر مرتکبان آن لعن و نفرین مى‌فرستند.

به یقین این حادثه شوم لکه ننگى بود که بر دامان آل سعود که خود را مسئول حفظ جان حجاج مى‌دانند، نشست که با هیچ آبى پاک نمى‌شود.

همچنین لکه ننگى بر دامان تمام سازمان‌هاى بین المللى مدعى حفظ حقوق بشر نشست، چرا که آنها هیچ عکس‌العمل مناسبى در برابر این کشتار عجیب و بى‌سابقه نشان ندادند و حتى قبول زحمت نکردند که درباره آن تحقیق و تفحص کنند و رسانه‌هاى آنها نیز هماهنگ با آنها عمل کرد.

در حالى که اگر چند نفر در یکى از کشورهاى اروپایى کشته مى‌شد اعلام عزاى عمومى مى‌کردند و همه سران اروپایى اجتماع مى‌کردند تا چاره‌اى براى آن بیندیشند ولى جان چندین هزار نفر انسان بى‌گناه را به سادگى پایمال کردند، چرا که با منافع کثیف مالى آنها و کمک‌هاى نامشروعى که از سعودى مى‌گیرند هماهنگ نبود.

این شهیدان میهمانان خدا بودند، ضیوف الرحمان محسوب مى‌شدند و در سرزمین وحى مشغول انجام یک فریضه بزرگ الهى بودند و به فرموده رهبر انقلاب «آل سعود حتى یک عذرخواهى ساده نکردند».

اگر عقل و درایتى در کار بود علاوه بر عذرخواهى از همه خانواده‌هاى شهداى منا و مسجدالحرام دعوت به حج مى‌کردند، از آنها پذیرایى و دلجویى مى‌نمودند و خسارات آنها را به طور کامل مى‌پرداختند و اعلام مى‌کردند در این باره تحقیق مى‌کنند، چنان‌چه مقصرانى بوده‌اند ـ که حتماً بوده‌اند ـ آنها را مجازات مى‌کنند، ولى دریغ از یک جو عقل و تدبیر!

از همه زشت‌تر فتواهاى مفتیان خودفروخته سعودى بود که بردگان سیاسى آل سعود محسوب مى‌شوند، گاه گفتند حکومت سعودى اصلا مقصر نبوده، مقصر خود مردم بوده‌اند و گاه گفتند اینها مقدرات الهى است که نمى‌توان از آن جلوگیرى کرد و سخنان دیگر بى‌پایه‌اى از این قبیل.

آل سعود بدانند این خاطره با گذشت زمان فراموش نمى‌شود و امت اسلامى که عزیزان خود را در این فاجعه دردناک از دست دادند بر آنها نفرین مى‌فرستند و روزى انتقام آن را خواهند گرفت.

ان ربک لبالمرصاد

همچنین در پیام آیت‌الله نوری همدانی آمده است: در ایام نخستین سالگرد فاجعه دردناک منا و حادثه جرثقیل مسجد الحرام و کشتار بیرحمانه حجاج در سال ۱۳۶۶ قلب هر انسان آزاده‌ای متاثر و غمگین می‌شود.

این حوادث هولناک چهره سفاک خبیث سعودی و اربابان و حامیانشان را روشن می‌سازد و کشتار روزانه صدها زن و کودک مظلوم و بی‌دفاع یمنی و تشکیل گروه‌های سلفی و تکفیری و داعش و تقویت آل خلیفه به عنوان شاخه‌ای از این شجره خبیثه، عمدی بودن حادثه تکفیری منا را در اذهان تقویت می‌کند. خاندان پلیدی که به شیوه جاهلیت مشغول حکومت بوده و با توسل به هر عمل ننگینی برای بقاء خود تلاش می‌کنند و مجامع بین المللی نیز با دریافت پول نفت و گاز این کشور نسبت به جنایات آنان چشم پوشی می‌‌کنند.

اما آل سعود و اربابانشان(به تعبیر مقام معظم رهبری، آمریکا) بدانند در نهایت خون مظلومان سقوط آنان را فراهم خواهد کرد.

اینجانب بار دیگر ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود برای این شهدای والامقام علو درجات و برای بازماندگان اجر و صبر مسألت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics