قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / چاپ کتاب «حج آسان» به سه زبان در مصر
اوقاف مصر از برگزاری همایش بین المللی «فقه حکومت» خبر داد

تازه‌های نشر؛

چاپ کتاب «حج آسان» به سه زبان در مصر

وزارت اوقاف مصر با هدف سهولت در ادای مناسک حج از کتاب «حج آسان» به سه زبان عربی، انگلیسی، فرانسوی در دو بخش الکترونیکی و چاپ کتابی رونمایی کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، اوقاف مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که چاپ این کتاب در چهارچوب سلسله انتشار کتاب‌های فقه معاصر انجام شده و این کتاب مسائل مستحدثه مرتبط با حج را در خود جای داده است.

اوقاف مصر هدف از انتشار کتاب‌های «فقه زندگی معاصر» را پاسخ به موضوعات محوری زندگی فردی و اجتماعی دانسته و تاکید کرد که این کتاب‌ها با توجه به شرایط زمانی و آخرین تحولات در عرصه حیات اجتماعی به روز می‌شود.

این سازمان از آمادگی خود در چاپ و ارسال این کتاب به سایر کشورهای اسلامی با هدف آسان سازی برگزاری مناسک حج برای مسلمانان خبر داد.

چاپ ۳ کتاب ضد تکفیری

همچنین، شیخ محیی الدین عفیفی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی الازهر اعلام کرد این مرکز به تازگی ۳ کتاب در راستای مبارزه با افراط گرایی و اندیشه تکفیری با عناوین «تصحیح المفاهیم»، «الغلو والتطرف»، «الارهاب و تاثیره علی السلم العالمی» منتشر کرده است.

این کتاب‌ها پس از انتشار و توزیع میان طلاب سال اول و چهارم در دانشکده علوم شرعی دانشگاه الازهر تدریس خواهد شد تا مقدمه‌ای باشد برای انتقال این کتاب‌ها به متون درسی سایر رشته‌ها و بیمه شدن دانشجویان الازهر در مقابل افکار ویرانگر و افراطی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics