قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / فقه و نجوم / خبر و یادداشت فقه و نجوم / رؤیت ماه در مذهب شافعی و امامیه تقریباً یکی است / گزارش ستاد استهلال مبنای آغاز ماه مبارک رمضان است
رؤیت ماه در مذهب شافعی و امامیه تقریبا یکی است/ گزارش ستاد استهلال مبنای آغاز ماه مبارک رمضان است

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج:

رؤیت ماه در مذهب شافعی و امامیه تقریباً یکی است / گزارش ستاد استهلال مبنای آغاز ماه مبارک رمضان است

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: رؤیت ماه در مذهب امام شافعی با مذهب امامیه تقریباً یکی است. مردم باید بر اساس اعلام ستاد استهلال ماه رمضان روزه بگیرند چرا که رؤیت هلال ماه یک کار تخصصی است و هر کسی قدرت آن را ندارد.

به گزارش ، ماموستا اقبال بهمنی در نشست شورای افتای استان کردستان که با موضوع رؤیت هلال ماه رمضان در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: هر ساله در اواخر ماه شعبان ستاد استهلال ماه رمضان تشکیل می‌شود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج تصریح کرد: مغرب روز یکشنبه یک اکیپ استهلال ماه به ارتفاعات شهر سنندج اعزام می‌شوند و گزارش را به رئیس شورای افتای شهرستان اعلام می‌کنند.

وی اذعان داشت: تشخیص دقیق زمان آغاز ماه رمضان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چون این مهم ارتباط مستقیمی با عید وحدت‌آفرین فطر دارد.

ماموستا بهمنی اذعان داشت: اکثر علمای دینی در استان کردستان به صورت متفق‌القول بر این عقیده هستند که آغاز و پایان ماه رمضان باید مطابق با مذهب امام شافعی باشد.

وی اظهار داشت: رؤیت ماه در مذهب امام شافعی با مذهب امامیه تقریباً یکی است و این عامل مهم وحدت هرچه بیشتر مسلمانان ایران در بحث اعیاد است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج ادامه داد: حفظ وحدت مهم‌ترین مؤلفه قدرت در جوامع اسلامی است و همه باید بر این اساس حرکت کنیم هر چند اکثر عالمان دینی اهل سنت در کردستان بر توجه به وحدت و اهمیت آن تأکید دارند.

وی اذعان کرد: مردم باید بر اساس اعلام ستاد رؤیت ماه روزه بگیرند؛ چرا که رؤیت ماه یک کار تخصصی است و هر کسی قدرت آن را ندارد.

بهمنی تأکید کرد: پیروان مذهب امام شافعی بر اختلاف مطالع معتقد هستند؛ لذا کسانی که در آغاز روزه و یا عید فطر با کشور هماهنگ نیستند، مطابق مذهب امام شافعی عمل نمی‌کنند. تقریب نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics