قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / مساجد سیاست‌زده به ضرر حکومت و دین است
پاسخ آیت‌الله‌ شبیری به پرسش‌‌هایی درباره مراسم سوگواری محرم در ایام شیوع کرونا

آیت‌الله‌ شبیری زنجانی:

مساجد سیاست‌زده به ضرر حکومت و دین است

حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی بر ضرورت دور نگه داشتن مساجد از سیاست زدگی تاکید کرد و گفت: اگر مساجد به وظایف اصلی خود عمل کنند برای حکومت هم بهتر است.

به گزارش شبکه اجتهاد، حضرت آیت‌الله سیدموسی شبیری زنجانی  شب گذشته در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، جدا نبودن دین از سیاست را امری «روشن» خواند و افزود: اما اینکه مساجد، زیاد سیاسی بشوند هم به ضرر حکومت است و هم باعث تضعیف دین می‌شود. اگر مساجد به وظایف اولیه و اساسی خود عمل کنند برای حکومت هم بهتر است.

ایشان تصریح کرد: برخی از آقایان فکر می‌کنند اگر زیاد وارد مباحث سیاسی شوند، بهتر می‌توانند جایگاه روحانیت و یا پایگاه مسجد را حفظ کنند، در صورتی که ما معتقدیم زیاد سیاسی شدن و بروز برخی اختلاف نظرات که اجتناب‌ناپذیر است، برای جایگاه روحانیت و مسجد مشکل ایجاد می‌کند و موجب تضعیف دینداری می‌شود.

این مرجع تقلید بر ضرورت نگاه تخصصی به مسأله سیاست تأکید کرد و افزود: کسانی که در این زمینه تخصصی ندارند بهتر است وارد مسائل سیاسی نشوند، اگر کسی تخصص دارد، در مسائل کلی نظریه بدهد مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما اگر تخصصی در علم سیاست ندارد و هر چه به زبانش می‌آید بدون مطالعه بیان نماید، ایجاد مشکل می‌کند.

آیت‌الله شبیری زنجانی در پایان خاطرنشان کرد: این حکومت به نام دین و منتسب به دین تشکیل شده است و حفظ آن از فرائض است، منتهی باید دید چه چیزی به بقای حکومت بیشتر کمک می‌کند؟ رضایت مردم در درجه اول اموری است که می‌تواند به بقای یک حکومت کمک کند و همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم.

مساجد سیاست‌زده به ضرر حکومت و دین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics