قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / آغاز ثبت‌نام رشته «فقه مقارن» در مرکز تخصصی آخوند خراسانی
آغاز ثبت‌نام رشته «فقه مقارن» در مرکز تخصصی آخوند خراسانی

آخرین مهلت ثبت نام، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز ثبت‌نام رشته «فقه مقارن» در مرکز تخصصی آخوند خراسانی

پذیرش رشته‌های تخصصی سطح سه حوزه علمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ در شش رشته تخصصی فقه مقارن، تفسیر و علوم قرآن، علوم و معارف حدیث، اخلاق و تربیت اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی و کلام مقارن، توسط مرکز تخصصی آخوند خراسانی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، مرکز تخصصی آخوند خراسانی وابسته به اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مرکزی علمی – آموزشی، به منظور نهادینه‌سازی آموزش‌های تخصصی با پشتوانه تجربه‌های پیشین و با هدف ارتقا و توسعه آموزش‌های حوزوی در قالب ۶ رشته تخصصی سطح سه فعالیت خود را معطوف کرده است.

براساس این گزارش، پذیرش صرفا از طریق مصاحبه علمی می‌باشد و «اعطای مدرک مقطع تخصصی رسمی حوزه علمیه خراسان»، «بهره‌مندی از اساتید توانمندکشوری حوزه و دانشگاه و فضای آموزشی مجهز»، «برنامه درسی معطوف به افق‌های نوین، پرورش تفکر و تجربه تحقیق»، «امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان در مقطع تحصیلی سطح چهار و دکترای تخصصی»، «انتشار مقالات در نشریات دفتر تبلیغات اسلامی و عضویت در حلقه‌های علمی و تبلیغی»، «اعطای جوایز و کمک هزینه تحصیلی از جمله امتیازات جذب در این مرکز تخصصی است.

همچنین، «تابعیت جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت فقیه»، «سلامت جسمی و صلاحیت اخلاقی»، «سوابق موفق تحصیلی در حوزه علمیه، اتمام سطح دو (تحصیلات بالاتر دارای اولویت است)»، «داشتن پرونده رسمی تحصیلی (یا انتقالی) در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان»، «موفقیت در مصاحبه علمی» و «تعهد به تحصیل تمام وقت» از شرایط ثبت‌نام می‌باشد.

لازم‌به‌ذکر است، مصاحبه علمی در نیمه دوم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و مدت تحصیل در هر یک از پنج رشته، دو ونیم سال بدون احتساب پایان‌نامه است. دروس اصول فقه تخصصی و فقه تخصصی (کفایه و مکاسب) به علاوه یکی از دروس تخصصی هر رشته، پیش از ظهر هر روز برگزار شده و سایر دروس اکثر رشته ها، بعدازظهرها ارائه می‌شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ جهت تکمیل فرم ثبت‌نام و تعیین اولویت رشته تحصیلی به‌صورت اینترنتی از طریق شبکه معالم paziresh tv,vndk .dte.ir اقدام نمایند.

برای ثبت نام کلیک کنید

 دفترچه راهنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics