قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / انتشار نخستین رساله مصور برای جانبازان
رساله مصور

انتشار نخستین رساله مصور برای جانبازان

نخستین کتاب «رساله مصور جانبازان» مطابق با فتاوای هفت نفر از مراجع گران‌قدر، گامی مهم در راستای پاسخ‌گویی فقهی به مسائل و احکام خاص جانبازان است و این از خصوصیات فقه پویای شیعه است که در هر زمان بنا به مقتضیات قابلیت ارائه احکامی مناسب و درخور را دارد.

به گزارش شبکه اجتهاد، این رساله مطابق با فتاوای هفت نفر از مراجع تقلید؛ آیات عظام؛ امام خمینی(ره)،  آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سیستانی، آیت‌الله بهجت، آیت‌الله صافی گلپایگانی و  آیت‌الله جعفر سبحانی به عنوان تحولی نو در بیان احکام دینی در قطع وزیری در چهارصد و سی وشش صفحه، به صورت تمام رنگی به همت انتشارات شاهد به زیور طبع آراسته شده است.

رساله مصور جانبازان گامی مهم در راستای پاسخ گویی فقهی به مسائل و احکام خاص جانبازان است و این از خصوصیات فقه پویای شیعه است که در هر زمان بنا به مقتضیات قابلیت ارائه احکامی مناسب و درخور را دارد، مسائل جانبازان یک نمونه از هزاران نمونه‌ای است که این میراث ماندگار قابلیت ارائه احکام اختصاص به آن را دارد. این مجموعه بر اساس نظرات فقهی هفت نفر از آیات عظام و مراجع گران‌قدر گردآوری شده و از این نظر یک نمونه بی بدیل و ماندگار به شمار می‌آید.

این رساله موضوعی به عنوان نخستین و جامع‌ترین کتاب در مسائل جانبازان است. کتاب رساله مصور جانبازان از احکام تکلیف و تقلید جانبازان آغاز شده و در ادامه احکام طهارت، وضو، غسل، تیمم، نماز، روزه، پزشکی و برخی از مسائل مورد نیاز جانبازان تبیین می‌شود و پس از تدوین رساله مصور جانبازان این کتاب را خدمت فضلا و مراکز متعددی به ویژه دفاتر مراجع محترم ارسال کرده و نظرات و پیشنهادات آن‌ها دریافت شده و در نهایت مورد تقدیر و تشویق مراجع و فضلای حوزه علمیه قم قرار گرفته است.

کار مطالعاتی این اثر پس از نزدیک به یک دهه با تلاش ویژه دفتر پژوهش‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری موسسه فرهنگی اطلس شیعه و انجام کار مطالعاتی و اجرایی با همکاری جمعی از فضلای حوزه‌های علمیه به سرانجام مطلوبی رسیده و اینک توسط نشر شاهد به علاقمندان و بویژه جانبازان عزیز و سرافزار کشور عرضه می‌شود.

 علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با اداره تألیف و نشر شاهد به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، خیابان ملک‌الشعرای بهار شمال، پلاک ۵ طبقه سوم و با شماره تماس: ۸۸۳۰۸۳۴۸ و ۸۸۳۰۸۰۸۹ تماس حاصل کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics