قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تأسیس و تبیین قاعده فقهی «ما أعطی لله لا یرجع فیه»
تأسیس و تبیین قاعده فقهی «ما أعطی لله لا یرجع فیه»

تازه‌های نشر؛

تأسیس و تبیین قاعده فقهی «ما أعطی لله لا یرجع فیه»

کتاب تأسیس و تبیین قاعده فقهی «ما أعطی لله لا یرجع فیه» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اشراقی استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با تقریظ آیت‌الله مصطفی دوستی زنجانی منتشر شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، کتاب «ما أعطی لله لا یرجع فیه» در نوع خود بدیع است و به عنوان اولین اثر در این زمینه شناخته می‌شود و مطالب مرتبط با موضوع در قالب یک نظام علمی مشخص، سامان داده شده است.

این کتاب تکمیل شده رساله فقهی سطح ۴ حوزه علمیه قم نویسنده می‌باشد که منتج به تأسیس قاعده‌ی جدید فقهی شده است و صاحب اثر نام «ما اعطی لله لا یرجع فیه» را برای این قاعده پیشنهاد کرده است.

نگارنده در ساختار این کتاب برای اثبات مدعای خود، از هر سه روش تحقیق که غالبا برای هر تحقیق قاعده فقهی بکار گرفته می‌شود، استفاده کرده است.

در این اثر برای اثبات قاعده جدیدالتأسیس فقهی به ۵۸ روایت استناد شده و به بررسی سندی و دلالی روایات پرداخته و نیز تعارض ۱۷ روایت حل گشته است و با استفاده از ۲۰۲ منبع فقهی و اصولی از نظرات فقهای متقدم و متأخر بهره برده است.

کتاب حاضر به بررسی ادله قاعده و ابعاد آن پرداخته است و اختلاف نظر فقها را پیرامون این قاعده بیان کرده و بر صحت این قاعده تأکید می‌کند و نیز با توجه به مجموع ادله و مستندات موجود، به تأسیس قاعده‌ی جدید فقهی منتج شده است.

«اجتهاد» یاداور می‌شود، چاپ اول کتاب تأسیس و تبیین قاعده فقهی «ما أعطی لله لا یرجع فیه» به قلم مرتضی اشراقی در ۲۴۵ صفحه از سوی نشر نسیم کوثر در قم به زیور طبع آراسته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics