قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تذکر مجدد آیت‌الله مکارم به مجلس و قوه قضاییه درباره زندانیان مهریه
گرفتن پول از مردم و دادن بخشی از آن تحت عنوان جایزه، قمار و حرام است/ کشور اسلامی جای اینگونه برنامه‌ها نیست

در درس خارج فقه صورت گرفت؛

تذکر مجدد آیت‌الله مکارم به مجلس و قوه قضاییه درباره زندانیان مهریه

در جراید خواندیم که هنوز حدود چهار هزار نفر به خاطر مهریه در زندان ها هستند و ماهیانه دولت باید هفتصد میلیون تومان خرج این افراد کند؛ سخن ما این است که اکثریت قریب به اتفاق شان بیگناه هستند و نباید این همه بیگناه در زندان باشند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به مسائل مهریه و مشکلات ناشی از آن، اظهار داشت: ما پیش از این نیز تذکراتی دادیم و خوشبختانه بعد از آن کارهایی انجام شد و تسهیلاتی هم برای افرادی که گرفتار مشکل مهریه شده‌اند قائل شدند که جای خوشبختی است.

ایشان افزود: اخیرا در جراید خواندیم که هنوز حدود چهار هزار نفر به خاطر مهریه در زندان ها هستند و ماهیانه دولت باید هفتصد میلیون تومان خرج این افراد کند؛ سخن ما این است که اکثریت قریب به اتفاق شان بیگناه هستند و نباید این همه بیگناه در زندان باشند.

معظم له با بیان این که برای آزادی اینها راه‌های شرعی خوبی وجود دارد که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: مساله زندان عوارض زیادی دارد، خود شخص را به وجودی کم خاصیت تبدیل می‌کند و از سویی دیگر زن و بچه و خانواده‌اش دچار مشکل می‌شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان داشت: شایسته است در این قضیه به درستی موضوع بررسی شود و با بهره گیری از راه‌های خوب آنها را از زندان آزاد کنند و از سویی دیگر با فراهم کردن مقدمات ازدواج جوانان، آنها را به این امر مهم ترغیب نمایند.

ایشان با اشاره به اینکه ظاهرا مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات قانونی این موضوع اعلام آمادگی کرده است، اظهار داشت: امیدواریم این مساله در جمهوری اسلامی حل شود.

استیضاح وزرا در این شرایط درست نیست

معظم‌له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط  حساس کشور، گفت: امروز در شرایطی هستیم که باید در مقابل دشمنان خارجی قوی باشیم، اخیرا پشت سر هم عده‌ای از نمایندگان محترم مدام وزرا را استیضاح می‌کنند، وزرا بی اشکال نیستند، اما این که در این شرایط بخواهیم وزرا را استیضاح کنیم آن هم وزرایی که در چشم دشمنان هستند، این درست نیست.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که دولت بی اشکال نیست، اما در این شرایط حساس نباید تضعیف شود، اظهار داشت: خوب است نمایندگان محترم اشکالات و انتقادات را مطرح کنند، ولی از این همه استیضاح صرف نظر کنند. امیدواریم نمایندگان عزیز دنبال کننده استیضاح، شرایط خاص و حساس کشور را در نظر بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics