قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی است
تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی است

استاد علی‌اکبر رشاد:

تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی است

تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی و حکایت «یکی بر سر شاخ بن می‌برید» است و خسارتهای ویرانگر آن به کیان مکتب و ملت و کشور جبران‌ناپذیر است.

به گزارش شبکه اجتهاد، استاد علی‌اکبر رشاد رئیس و موسس پژوهشگاه طی پیامی در اعتراض به جسارت به ساحت مرجعیت، تاکید کرد: نهاد مرجعیت، حصن حصین دین، حصار متین مذهب، پناه محکم کشور، قله و قِمه‌ی حوزه‌های علمیه شیعه و ضامن بی بدیل استقلال و تعالی علمی، دینی، سیاسی و ملی است.

متن پیام رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران بشرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص): «انّ العلماء ورثه الأنبیاء».

مرجعیت تالی تلو نبوت و امامت است، از این‌رو حفظ حریم مرجعیّت، حفظ حریم رسالت و امامت است که اساس اسلام و مکتب اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) بشمار می‌رود.

نهاد مرجعیت، حصن حصین دین، حصار متین مذهب، پناه محکم کشور، قله و قِمه‌ی حوزه‌های علمیه شیعه و ضامن بی بدیل استقلال و تعالی علمی، دینی، سیاسی و ملی است.

خدمات این نهاد نورانی در طول تاریخ پرفراز و نشیب جهان اسلام و بویژه سرزمین مقدس ما ایران که کانون و کیان اصلی تشیع است، هرگز از خاطر ملل جهان و مردم قدرشناس ما زدوده نخواهدگشت.

پیرو نصایح و توصیه‌های مشفقانه و پدرانه‌ی حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی (دام ظلّه) به برخی مقامات، پاره‌ای موضع‌گیری‌های از سر جهل روی داد که مایه‌ی تاسف و تاثر دلسوزان نظام، خیرخواهان کشور و ملت، خاصّه ارکان حوزه‌های علمیه (صانها الله عن الحدثان) گردید.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی (حفظه الله)، خود از پیشکسوتان مبارزه با رژیم طاغوت و پیشگامان نهضت امام خمینی (قدّه) و از حامیان و همرامان رهبر معظم انقلاب اسلامی‌اند و سالهای متمادی در سنگرهای مختلف نظام با عهده‌دار مسؤولیت‌های خطیری خدمت کرده‌اند و همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده‌اند و هستند و اکنون نیز از پشتوانه‌های معنوی نظام و انقلاب قلمداد می‌شوند.

این طلبه‌ی کمترین به عنوان خادم حوزه‌ی عریق و عظیم تهران عرض می‌کنم: تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی و حکایت «یکی بر سر شاخ بن می‌برید» است و خسارتهای ویرانگر آن به کیان مکتب و ملت و کشور جبران‌ناپذیر است.

اقل الطلبه

علی‌اکبر رشاد

ششم آبان ۱۴۰۰/ ۲۱ ربیع الاول ۱۴۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics