قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / خبر رد صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس به دلیل فساد مالی وحشتناک است/ جلوی زد و بندهای مجوز واردات کالا به کشور گرفته شود
خبر رد صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس به دلیل فساد مالی وحشتناک است/ جلوی زد و بندهای مجوز واردات کالا به کشور گرفته شود

آیت‌الله مکارم شیرازی:

خبر رد صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس به دلیل فساد مالی وحشتناک است/ جلوی زد و بندهای مجوز واردات کالا به کشور گرفته شود

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که مسئله دیگر این است آیا سازمان بازرسی کشور بر وظائف نمایندگان مجلس کشور نظارتی دارد یا نه؟ گفت: باید طوری در این مسائل عمل کرد که انسان ببیند که فساد و قاچاق و واردات بی رویه و مسائلی که اقتصاد را تخریب کرده، کم شده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، گفت: سازمان بازرسی بخشی از موضوع امر به معروف و نهی از منکر در اسلام و مشمول آیه ۱۰۴ آل عمران است و مسئله جدیدی نیست که بگویم.

این مرجع تقلید اظهار داشت: حضرت علی(ع) در دوران حکومت شان افرادی را به عنوان بازرس به مناطق مختلف می‌فرستادند و این موضوع از گذشته بوده است، اما مسئله‌‌ای که هست این می‌باشد، باید با مفاسد با شدت و قوت برخورد کرد. با همه مبارزه‌‌ای که تاکنون انجام شد، اما می‌بینیم فساد کم نیست.

باید قاچاق در کشور ریشه کن شود

ایشان بیان داشت: در اخبار شنیده‌ام وزیر کشور نقل می‌کرد که قاچاق ۲۰ درصد کاهش یافته است؛ این مسئله اصلا کافی نیست و باید قاچاق در کشور ریشه کن شود. این قاچاقچیان وابسته به کجا هستند که با ورود بازرسی کشور به این مسئله، باز آنها دست بردار نیستند و اقدام به قاچاق به دورن کشور می‌کنند.

معظم له تأکیدکرد: اگر جلو قاچاق گرفته نشود، تولید داخل فلج می‌شود. در گذشته یکی از تولید کنندگان درجه اول پنبه بودیم، اما الان هیچ خبری نیست. چون مرتب وارد می‌کنند حالا به صورت قاچاق یا غیر قاچاق. خیلی از واردات غیر قاچاق است.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: وارد کنندگان سودشان در واردت است. اگر کشاورز پنبه در داخل تولید کند و تاجر وارد کند، آنها استفاده نمی‌برند، اما این‌های که از خارج هر چیزی را وارد می‌کنند، استفاده می‌برند. انگار بعضی‌ها در کشور طرفدار واردات می‌باشند و به تولیدات داخل ضرر می‌زنند.

چگونه کالایی که در داخل تولید می‌شود، دوباره وارد می‌کنید؟

این مرجع تقلید اظهارداشت: از جمله چیزهایی که باید روی آن نظارت شود، واردات مشروع است. از دولت اجازه وارداتی را گرفته‌اند که در درون کشور تولید می‌شود. چگونه این کالایی که در داخل تولید می‌شود، شما دوباره وارد می‌کنید؟ از این نوع اجازه‌ها استفاه و بهره می‌برند. به این هم قانع نیستند، گاهی هم زد و بند با این جا و آنجا می‌کنند، اجازه واردات را هم می‌گیرند، گاهی هم با آرزوهای آنچنانی از مرزها هم وارد می‌کنند. غیر از مسئله قاچاق، واردات هم از مشکلات کشور است و به تولیدات داخل کشور ضربه زده است و خیلی از کارخانه‌ها تعطیل شده اند.

ایشان بیان داشت: مسئله دیگر رسیدگی به تخلفات دستگاه‌ها است. افرادی طرفدار تشکیلات خود می‌باشند و تخلفاتی که صورت می‌گیرد باید در دستگاه قضایی رسیدگی شود.

رد صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس به دلیل فساد مالی

معظم له تأکیدکرد: گاهی وقت‌ها انسان حرف‌هایی می‌شنود که وحشت زده می‌شود، در خبرها آمده است که ۸۰ الی ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس رد صلاحیت شدند و دلیل آن مسائل مالی است. این خبر وحشتناکی است؛ چرا باید این گونه باشد؟. اینها مسائلی است که مردم وقتی می‌شنوند فکرهایی خواهند کرد. باید طوری در این مسائل عمل شود که مردم به قوه قضائیه و دستگاه بازرسی کشور امیدوار باشند.

جلوی زد و بندهای مجوز واردات کالا به کشور گرفته شود

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که مسئله دیگر این است آیا سازمان بازرسی کشور بر وظائف نمایندگان مجلس کشور نظارتی دارد یا نه؟ گفت: باید طوری در این مسائل عمل کرد که انسان ببیند که فساد و قاچاق و واردات بی رویه و مسائلی که اقتصاد را تخریب کرده، کم شده است.

این مرجع تقلید اظهارداشت: تا مسائل اقتصاد حل نشود، سایر مشکلات رفع نمی‌شود. با این که در تحریها قرار داریم؛ اما به قدری در کشور امکانات است که توانسته ایم خود را در مقابل آنها نگه داریم، مشروط به این که فساد در کشور نباشد و اقتصاد قوی شود. نباید طوری شود که وقتی افرادی قصد سرمایه گذاری در صنایع را دارند، بعضی دیگر در مقابل شان بایستند و جلوی سرمایه گذاری شان را بگیرند بگویند باعث ورشکست شدن آن می‌شوید.

ایشان بیان داشت: اگر اقتصاد کشور حل و فصل شود، سایر مسائل کشور هم حل وفصل می‌شود، اما این مسئله شجاعت می‌خواهد. امام راحل اگر در حرکتش پیروز شد، چون شجاع بود. با شجاعت بر مشکلات غلبه کرد. اگر کسی شجاع نباشد و دست به عصا راه برود، کار به جای نمی‌رسد.

علت‌های فساد را شناسایی و مبارزه کنید

معظم له تأکیدکرد: از دیگر کارهای که باید انجام شود، این که سرچشمه‌های فساد را از بین برد و مبارزه کرد. باید علت‌های فساد را شناسایی نمود و مبارزه کرد. مقداری این علت‌ها نیاز به قانون دارد و لازم است به مجلس فشار آورد و مقداری نیاز به همکاری با دستگاه‌ها است.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: امید است کاری کنیم که در نظام جمهوری اسلامی مسائل و مشکلات اقتصادی که خودمان مقصر آن هستیم با همکاری و هم فکری رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics