قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / شروع مجدد دروس خارج فقه و اصول حوزه خراسان از شنبه ۱۰ خرداد + زمان امتحانات
شروع مجدد دروس خارج فقه و اصول حوزه خراسان از شنبه 10 خرداد + زمان امتحانات

به صورت حضوری برگزار می‌گردد؛

شروع مجدد دروس خارج فقه و اصول حوزه خراسان از شنبه ۱۰ خرداد + زمان امتحانات

کلاس‌های دروس خارج حوزه علمیه خراسان با هماهنگی و مشورت اساتید معظم از شنبه ۱۰خردادماه ۹۹ مصادف با ۷ شوال به صورت حضوری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌گردد.

به گزارش شبکه اجتهاد، با توجه به شرایط کنونی همه گیری ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی، برای برگزاری کلاس‌ها، طلاب با رعایت موازین بهداشتی اعم از داشتن ماسک و رعایت فاصله‌های فیزیکی در کلاس، می‌بایست راس ساعت در درس حضور یافته و بعد از کلاس مدرسه را ترک و از هر گونه تجمع در فضای مدرسه پرهیز کنند.

مدیران مدارس نیز نسبت به رعایت و دستورالعمل‌های بهداشتی، ضدعفونی فضای مدرسه به صورت روزانه و تغییر مکان برگزاری برخی دروس نظارت لازم را خواهند داشت.

در صورتی که فرد یا افرادی دارای بیماری خاص هستند در این ایام نیازی به حضورشان در کلاس‌ها نیست و باید صوت درس را به صورت مجازی دریافت و استفاده و تقریرات را برای امتحان آماده کنند.

گفتنی است، برگزاری کلاس‌های سطح ۲ و ۳ نیز با نظر مدیران مدارس و رعایت موازین بهداشتی بلامانع است.

برگزاری امتحانات شفاهی خارج فقه و اصول و کتبی تفسیر تخصّصی

همچنین، حجت‌الاسلام ‌هادی وحیدی پور با بیان اینکه امتحانات پایان سال تحصیلی شفاهی خارج فقه و اصول و کتبی تفسیرتخصّصی این حوزه با رعایت موازین بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود، گفت: طلابی که از ابتدای سال به صورت حضوری و مجازی دروس اساتید مورد تأیید را پیگیری کرده اند، مطابق برنامه اعلام شده در آزمون شفاهی حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به زمان و مکان برگزاری آزمون‌های شفاهی، افزود: زمان آزمون‌های شفاهی از ابتدای تیرماه ۹۹ در محل مدرسه علمیه عالی نواب در دو نوبت صبح و بعد از ظهرآغاز خواهد شد و طلاب محترم باید طبق تاریخ تعیین شده در کارت ورود به جلسه در آزمون حاضر شوند و این تاریخ قابل تغییر یا تمدید نیست.

مدیریت ارزشیابی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، در خصوص الزامات و نحوه ی نگارش تقریرات نیز، ابراز کرد: طلاب شرکت کننده در امتحانات خارج فقه و اصول می‌توانند تقریرات این دروس را به دو صورت دست نویس و تایپی ارائه دهند اما در صورت انتخاب روش تایپی، تقریرات نیاز به تائید استاد درس دارد.

وحیدی پور نسبت به تقریرات تایپی تاکید کرد: این گونه تقریرات نیازمند به اخذ پرینت و ارائه به صورت جزوه نیست و طلاب با ارائه فایل و امکانات لازم می‌توانند در آزمون شفاهی شرکت نمایند.

وی در ادامه تصریح کرد: شیوه بررسی تقریرات اعم از تایپی و دست نویس به صورت حضوری خواهد بود و طلاب در حضور استاد به بیان نکات قوت تحقیقات خود پرداخته و از آن دفاع خواهند کرد.

شرایط برگزاری آزمون‌ها

مدیریت ارزشیابی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، با توجه به شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا و رعایت نکات بهداشتی، خاطرنشان کرد: برای برگزاری امتحانات، طلاب موظف هستند نسبت به شرکت در آزمون حداقل نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در محل آزمون با رعایت زمان اختصاص یافته در کارت ورود به جلسه، حضور یابند.

وی با بیان اینکه ارائه کارت به صورت الکترونیک کفایت می‌کند، افزود: امتحانات دروس خارج با رعایت موازین بهداشتی اعم از داشتن ماسک و دستکش، رعایت فاصله‌های فیزیکی در مکان آزمون، خودداری کردن از تجمع پیش از امتحان و پس از آن و ترک کردن سریع محل آزمون پس از تمام شدن آن، برگزار خواهد شد.

وحیدی پور مطرح کرد: در صورتی که فرد یا افرادی بدون دلیل در زمان مشخص شده در آزمون شرکت نکنند یا در مکان آزمون قبل از زمان تعیین شده حضور یابند، باعث محرومیت از امتحان خواهد شد چرا که عدم رعایت زمان باعث تجمع افراد شده و از حیث بهداشتی مشکلاتی را برای دیگران ایجاد خواهد کرد.

مدیریت ارزشیابی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، همچنین گفت: در صورتی که فرد یا افرادی دارای بیماری خاص هستند می‌توانند تا قبل از شروع امتحانات با شماره تلفن ۳۲۰۰۸۳۴۶ تماس گرفته تا نسبت به اخذ آزمون از فرد، برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

وحیدی پور با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون کتبی تفسیر تخصّصی روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه می‌باشد، افزود: مکان برگزاری آن، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

برگزاری امتحانات خارج غیر حضوری

مدیریت ارزشیابی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، با اشاره به برگزاری امتحانات خارج غیر حضوری نیز اظهار کرد: واجدین شرایط در این امتحان طی روزهای ۹ و ۱۰ تیرماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در محل زندگی به صورت مجازی از طریق سامانه lms در امتحان شرکت خواهند کرد.

وی در خصوص تقریرات طلاب که به صورت مجازی در آزمون دروس خارج شرکت می‌کنند، نیز گفت: تقریرات تایپ شده طلاب خارج از طریق پیام رسان ایتا به آی دی@sakhre1361 و تقریرات دست نویس نیز از طریق پست جمهوری اسلامی ایران، ارسال شود.

وحیدی پور با بیان اینکه طلاب محترم در شهرستان‌های استان خراسان، نیازمند به حضور در مشهد نیستند و طلاب بر اساس زمان تعیین شده در جلسه آزمون به صورت مجازی شرکت خواهند کرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه امتحان غیر حضوری اختصاص به اساتید و کادر مدارس علمیه شهرستان‌ها دارد، مدارس موظفند قبل از زمان شروع امتحان نسبت به راه اندازی سامانه مجازی در مدرسه اقدام نمایند تا زمان تعیین شده دچار مشکل نشوند.

وی با تاکید بر اینکه طلاب به هر دلیل قصد شرکت در آزمون‌های فوق را ندارند تا ۲۲ خرداد ۹۹ از طریق پرتال طلاب، درخواست حذف درس نمایند، در پایان گفت: برنامه ریزی برای برگزاری امتحانات خارج سال تحصیلی جاری بدین صورت، با توجه به الزامات و ابلاغیه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرستان‌ها یا ستاد ملی کرونا، انجام می‌شود، بنابراین اگر در این بازه زمانی وضعیت خاصی از سوی نهادهای مربوطه اعلام شود، بر اساس آن برنامه ریزی جدیدی انجام و ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است، آدرس پستی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برای ارسال تقریرات دست نویس طلاب به قرار زیر است؛ مشهد مقدس، بلوار شارستان رضوی، خیابان شهید شوشتری، انتهای شهید شوشتری ۷، مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان – کد پستی : ۹۱۵۴۶۵۶۳۸۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Real Time Web Analytics