قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / طرح درسنامه جامع آموزشی «حدیث شناسی مقارن» تدوین شد
طرح درسنامه جامع آموزشی حدیث شناسی مقارن تدوین شد

طرح درسنامه جامع آموزشی «حدیث شناسی مقارن» تدوین شد

حجت‌الاسلام هادی مصباح، رییس اداره امور پژوهشی اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از تدوین طرح درسنامه جامع آموزشی حدیث شناسی مقارن با سفارش مرکز تخصصی آخوند خراسانی خبر داد.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام دکتر هادی مصباح با بیا این که حدیث، مادر علوم اسلامی است و به تبع آن، شناخت حدیث، مقدمه استنباط همه معارف اسلامی است، گفت: حدیث پس از رحلت پیامبر اسلام، دو مسیر متفاوت را طی نموده است و منابع حدیثی و دانش‌های حدیثی، فراز و نشیب‌ها و روش‌های متفاوتی را به خود دیده‌اند. از این رو، لازم است پژوهشگران علوم اسلامی در رشته‌های گوناگون، با این ویژگی‌های مشترک و متمایز آشنا شوند و در مواجهه با اسناد و متون حدیثی فریقین، زمینه‌های معرفتی لازم را کسب نموده باشند.

رییس اداره امور پژوهشی ابراز داشت: در تألیف جامع آموزشی حدیث شناسی مقارن تلاش شده است بر حوزه روش شناسی، تمرکز و تأکید شود و اشراف کامل و نوآوری نسبی نسبت به درسنامه‌های پیشین و مرتبط در آن وجود داشته باشد.

مصباح همچین اظهار کرد: این درسنامه در پی پاسخ به این پرسش است: حدیث در دو مکتب تشیع و اهل سنت، چه ویژگی‌های مشترک و چه ویژگی‌های متمایزی دارد؟

رییس اداره امور پژوهشی اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پایان اظهار کرد: تالیف این درسنامه جامع آموزشی با حمایت میز تخصصی توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics