قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آخرین اخبار / کتاب «تقیه در اندیشه سیاسی شیعه» منتشر شد
کتاب «تقیه در اندیشه سیاسی شیعه» منتشر شد

کتاب «تقیه در اندیشه سیاسی شیعه» منتشر شد

به اعتقاد شیعه عنصر تقیه برگرفته از آیات قران و با روایات فراوانی از طرف معصومین مورد تاکید قرار گرفته است. اما در مقابل مخالفینی معتقدند تقیه عنصری ابداعی است که شیعیان به عنوان اقلیت دینی با استفاده از آن خود را در انزوای سیاسی قرار دادند.

به گزارش شبکه اجتهاد، کتاب تقیه در اندیشه سیاسی شیعه  به قلم حسین تربتی‌نژاد به‌تازگی توسط انتشارات دانشگاه مفید منتشر شد.

اندیشه سیاسی شیعه دارای مولفه‌هایی است که آن را از سایر فِرَق اسلامی ممتاز کرده است. یکی از این مولفه‌ها تقیه است که جایگاهی مهم نزد شیعیان و پیشوایان دینی آنان دارد. به اعتقاد شیعه عنصر تقیه برگرفته از آیات قران و با روایات فراوانی از طرف معصومین مورد تاکید قرار گرفته است. اما در مقابل مخالفینی معتقدند تقیه عنصری ابداعی است که شیعیان به عنوان اقلیت دینی با استفاده از آن خود را در انزوای سیاسی قرار دادند.

اما تقیه نه تنها موجب حفظ جان شیعه بلکه موجب تداوم و گسترش اندیشه سیاسی شیعه در شرایط اقلیت گردیده است؛ و همچنین تقیه نه تنها شیعیان را از سیاست گریزان نکرد بلکه آنان را به تغییر روش مبارزه یعنی پرهیز از مبارزه مستقیم با حاکمان و ستمگر و روی آوردن به مبارزه منفی با آنان سوق داد.

بنابرگزارش مهر، کتاب تقیه در اندیشه سیاسی شیعه در شمارگان ۵۰۰ جلد و به قیمت ۲۵۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Real Time Web Analytics